Zdarza się, że trzeba szybko podjąć jakąkolwiek formę zatrudnienia, więc sporo osób decyduje się na pracę fizyczną. Czasem też po prostu nie ma się wystarczającego wykształcenia, żeby robić coś innego. Zawsze jednak trzeba się poważnie zastanowić, aby później nie żałować. Najlepiej rozważyć wszystkie za i przeciw, a dopiero później podjąć decyzję.

Zalety pracy fizycznej

Wśród zalet w pracy fizycznej jest to, że od kandydatów nie zawsze wymaga się wyższego czy specjalistycznego wykształcenia. Kolejnym plusem jest fakt, iż nie zabieramy obowiązków do domu. Po skończeniu możemy zapomnieć o wszystkim i zaplanować sobie resztę dnia. Często pracuje się na trzy zmiany, więc pojawiają się dni wolne – całościowo albo częściowo ‒co umożliwia jeszcze bardziej zaplanowanie czegoś innego czy poświęcenie się swojemu hobby, znajomym, bliskim albo po prostu odpoczynkowi. Następny plus stanowi spędzanie większości czasu w zespole, przez co można poznać wiele osób i rozwinąć umiejętności interpersonalne. Do listy zalet można też dodać, że dzięki takiemu sposobowi zarabiania, dba się przy okazji o kondycję. Ale najważniejsze jest to, iż można szybko awansować, otrzymać podwyżkę, premię i całkiem sporo dodatkowych profitów, jak np. karnet na siłownię.

Wady pracy fizycznej

Ale taka kariera to oczywiście nie same zalety. Pracownicy często odczuwają ogromne zmęczenie, mimo sporej ilości wolnego czasu nie mają siły, żeby cokolwiek jeszcze zrobić. Co więcej, pracując w fabryce, stale są narażeni na kontakt ze szkodliwymi substancjami oraz trudne warunki, takie jak chociażby wieczny hałas. Do tego wszystkiego, nie każda firma zatrudniająca takich specjalistów jest uczciwa. Zdarza się, że podwładni są traktowani niesprawiedliwie. Wysokość ich pensji nie zawsze jest adekwatna do ilości obowiązków, wysiłku fizycznego i stresu. Zwykle wynika to z potrzeby cięcia kosztów i szukania oszczędności. Dodatkowo wielu pracowników dorabia sobie do pensji, biorąc nadgodziny. Przez to można nie mieć ani jednego dnia na odpoczynek i skutkuje to problemami zdrowotnymi. A w efekcie spada efektywność wykonywanych zadań. Ostatnią wadę stanowi niepodważalny fakt, że takie zajęciezwykle nie należy do zbyt ambitnych. To ciąg monotonnych i żmudnych zadań. Z kolei powtarzalność może z czasem otępić umysł, znudzić się i zepsuć humor. To wszystko w połączeniu może dać do myślenia, że to jednak zły wybór na dłuższą metę. W ten sposób pracownik może stracić chęci oraz szybko stwierdzić, że nie spełnia się w zawodzie.

Szukaj pracy w Mrągowie

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij