– W wyniku zakończenia procedury naboru na stanowisko Sekretarza Miasta w Urzędzie Miejskim w Mrągowie została wybrana pani Małgorzata Chyziak – poinformował Tadeusz Łapka, zastępca burmistrza.

Urząd Miejski w Mrągowie od 1 maja funkcjonował bez najważniejszego urzędnika. Dotychczasowa sekretarz Beata Klimek została kierownikiem jednego z miejskich referatów. Jej obowiązki przejął drugi zastępca burmistrza Mrągowa, Krystian Korzycki. Od 1 sierpnia stanowisko sekretarza objęła Małgorzata Chyziak.

Mieszkająca w Biskupcu nowa sekretarz UM jest związana z samorządem od ponad dwudziestu lat. W ostatnich latach pełniła funkcję starosty powiatu olsztyńskiego, a wcześniej była sekretarzem gminy Biskupiec. W ubiegłym roku otrzymała ponownie mandat do rady powiatu w Olsztynie. Startowała z list PSL.

Małgorzata Chyziak legitymuje się wieloletnim stażem pracy na stanowiskach urzędniczych, w tym na kierowniczych stanowiskach urzędniczych. Swoje doświadczenie zawodowe w samorządzie zdobywała pracując w urzędach na szczeblu gminy, powiatu i województwa. Dodatkowym atutem jest fakt, że nasza nowa pani sekretarz pełniła funkcje sekretarza gminy – uzasadnia wynik naboru burmistrz Łapka.
 

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij