Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że najchętniej wypoczywamy nad wodą. Jednak jezioro to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń.

Trwają wakacje i sezon urlopowy, a aura sprawia, że chętniej wypoczywamy nad wodą. Apelujemy o rozwagę, by wypoczynek nie zmienił się w tragedię – apeluje mł. asp. Dorota Kulig, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. – Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad. Przede wszystkim nad wodę należy zabrać ze sobą zdrowy rozsądek, a nie alkohol.

Nad wodą liczy się pilna uwaga i przezorność urlopowiczów. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli, alkohol i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Przykładem takiej nieodpowiedzialności może być poniedziałkowa interwencja na plaży miejskiej w Mrągowie. Po godz. 14. patrol policji został wezwany przez ratowników pilnujących bezpieczeństwa wypoczywających.

Jak ustalono na plaży znajdowało się dwóch nietrzeźwych i agresywnych mężczyzn, którzy za nic mieli polecenia ratowników – mówi rzeczniczka mrągowskiej policji. – Jeden z nich przyprowadził psa, nie stosując wobec czworonoga zwykłych lub nakazanych środków ostrożności. Pies m.in. biegał po ręcznikach innych plażowiczów wprowadzając niepokój. Ponadto mężczyzn chciał skoczyć do wody, ale uniemożliwił mu to ratownik. W wyniku interwencji „plażowicze” poniosą konsekwencje swojego zachowania.

Przypominamy: że ratownik może żądać opuszczenia plaży przez osobę nietrzeźwą. Na odpowiedzialność naraża się również osoba, która nie stosuje się do polecenia osoby zarządzającej obszarem wodnym lub upoważnionej przez niego osoby (np. ratownik na kąpielisku) i wchodzi na obszar wodny lub odmawia opuszczenia takiego obszaru (np. kąpieliska). Za to wykroczenie grozi mandat karny w wysokości od 20 do 500 złotych.

(źródło: KPP)

Słowa kluczowe:
 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij