Budextan Oficerska

W Szkole Podstawowej w Marcinkowie oraz Kosewie od 22 do 26 lipca realizowane są półkolonie z robotyki. W ramach projektu Kompetencje na start i we współpracy z Fundacją Mały Inżynier uczestnicy konstruują, budują i programują różnego rodzaju urządzenia.  

W Szkole Podstawowej w Marcinkowie z programu bezpłatnych półkolonii korzysta 42 dzieci. – Codziennie w godzinach od 9 do 16 uczestnicy biorą udział w twórczych zabawach opartych na eksperymentach i robotyce, samodzielnie doświadczając nauk przyrodniczych, zajmujących się badaniem różnych aspektów świata materialnego, ożywionego i nieożywionego. Wszystkie zajęcia odbywają się w oparciu o nowoczesne technologie i wirtualną rzeczywistość. Konstrukcje wykonane na zajęciach dzieci zabierają później do domu - opisuje program półkolonii Ewa Pawłowicz, dyrektor szkoły.

Osobami prowadzącymi zajęcia są studenci uczelni z m.in. Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Każdego dnia dzieci mają czas przeznaczony na zabawę na świeżym powietrzu. Zapewnione są także napoje oraz obiad. - Opracowany program bardzo podoba się dzieciom. Uczestnicy półkolonii rozwijają swoją kreatywność, zdolności manualne i umiejętności techniczne. Ponadto jest to dla nich ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu - dodaje Lilla Krawiec, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kosewie. 

Półkolonie w Marcinkowie

Półkolonie w Kosewie

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij