Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie Tomasz Klimek odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy nominację generalską. To pierwsze tego typu wyróżnienie dla komendanta garnizonu warmińsko-mazurskiego w historii naszego województwa. Uroczystość mianowania odbyła się podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Warszawie.

Na stopień nadinspektora Policji mianowani zostali także: insp. Paweł Dzierżak – Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach, insp. Andrzej Łapiński – Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, insp. Henryk Moskwa – Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie. Awanse generalskie przyznane zostały na podstawie art. 48 ust. 3 Ustawy o Policji na wniosek Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbiety Witek.

Nadinsp. Tomasz Klimek urodził się w 1970 roku. Służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Mrągowie. Początkowo był związany ze służbą prewencyjną, a od 1995 roku pracował w służbie kryminalnej. Od 2003 roku zajmuje w policji stanowiska kierownicze - w 2006 roku pełnił służbę na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Biskupcu, od 2007 r. Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie i od listopada 2010 roku do stycznia 2016 roku Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie. W 27 stycznia 2016 roku Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji powołał insp. Tomasza Klimka na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. 

Komendant był wielokrotnie wyróżniany medalami i odznaczeniami m.in. Brązową i Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant. Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Srebrną Odznaką za Zasługi w Pracy Penitencjarnej, czy Srebrnym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. W 2014 roku z okazji Święta Wojska Polskiego decyzją Prezydium „Stowarzyszenia Pamięci Generała Zygmunta Berlinga i Jego Żołnierzy” Tomasz Klimek został wyróżniony także Złotym Krzyżem.

Źródło: KPP w Mrągowie


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij