Przed nami 38. edycja legendarnego Festiwalu Piknik Country i Folk w Mrągowie! Piknik odbędzie się w dniach 26-27 lipca w amfiteatrze, na placu Unii Europejskiej, Mrongoville Family Town czy w Muzeum Sprzętu Wojskowego!

Taneczny Piknik Country w amfiteatrze

Idea programu tegorocznego wydarzenia zbudowana została wokół elementów tanecznych, które tradycyjnie towarzyszyły wokalnym popisom atystów country. Stąd podtytuł tegorocznego festiwalu – „Taneczny Piknik Country”.   I stąd obecność aż trzech zespołów tanecznych w line-up’ie wydarzenia. Dwa z nich (czeska Caramelka i polska Strefa Country) wykonują tradycyjne odmiany tańca  line dance, zaś  trzecia, Tautha & Ellorien Irish Dance, sięga do bardzo modnej  obecnie stylistyki irlandzkiego tańca.

Z ojczyzny  muzyki country przyjedzie znakomity zespół, grający muzykę bluegrassową RAPIDGRASS, z Kanady  ANTHONY TULLO, wokalista i muzyk nominowany właśnie do nagrody Artysta Roku w swojej ojczyźnie.Kraje  europejskie reprezentować będą - pełna energii, uprawiająca taneczną odmianę country  grupaREDNEX ze Szwecji i złożony z samych kobiet zespół COUNTRY SISTERS z Czech. Popisom tanecznym towarzyszyć będzie specjalnie dobrany repertuar, pełen energetycznych utworów wykonywanych przez czołowych naszych artystów, między innymi:  Alicję Boncol, Bożenę  Makowiecką, Lecha Makowieckiego, Czarka Makiewicza, Zbigniewa Hofmana, Mariusza Kalagę, Janusza Nastarowicza, Andrzeja Trojaka i wielu innych.

 

Piknik Country w Mieście

Podczas trzydniowej imprezy scena miejska gościć będzie znanych i lubianych wykonawców muzyki country oraz muzyczne niespodzianki! Nie zabraknie takich atrakcji jak: pokazy i warsztaty tańca country, spotkania i wystawy, bicie rekordu Polski w tańcu liniowym, maraton pływacki oraz parada country – widowiskowy przejazd pojazdów ulicami miasta z udziałem orkiestry dętej i jeźdźców na koniach.

W piątkowy wieczór usłyszymy muzykę legendarnego zespołu Breakout. Wystąpi OLD BREAKOUT - muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT założonego przez Tadeusza Nalepę – legendę polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych. Odrodzenie zespołu po przeszło czterdziestu latach, okazało się wielkim sukcesem, spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem fanów oraz krytyków muzycznych. Stało się to naturalnym impulsem do nagrania płyty „Za głosem bluesa idź” oraz kolejnej „Tribute to Nalepa&Kubasińska”, a także koncertów w kraju i za granicą. Zespół uplasował się na dziesiątym miejscu w rankingu czasopisma „Twój Blues”, co pokazuje, że ich muzyka jest wieczna i ponadczasowa.
Na miejskiej scenie nie zabraknie w tym roku tradycyjnego brzmienia country a także powiewu świeżości, m.in. w wykonaniu zespołów KATHY SIMON BAND i COTTON WING, czy bomby energetycznej w postaci BLUEBERRY HILL. Występy muzyczne wzbogacą pokazy tańca w wykonaniu zespołu Kawałek Mrągowa.

W niedzielę, charyzmatyczna ALICJA BONCOL wyśpiewa utwory od countrowej klasyki poprzez zmysłowe ballady aż po drapieżnego, rockowego „pazura”. Koncerty w mieście zakończy CEZARY MAKIEWICZ, niezmiennie utwierdzając nas w przekonaniu, że „wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. Koncerty miejskie poprowadzi niezastąpiony Wojciech Dudkowski.
Towarzyszące koncertom wydarzenia, jak wystawa Piknikowe Impresje Zbigniewa Hofmana czy spotkanie podsumowujące 10 lat Memoriału Tanecznego im. Andrzeja Fabisiaka, dostarczą wielu wrażeń i stworzą niepowtarzalny klimat.

 

Parada Country

  Wszystkich zmotoryzowanych uczestników Pikniku Country zapraszamy do udziału w widowiskowej Paradzie Country. Przejazd pojazdów rozpocznie: Orkiestra Dęta Mrongovia oraz jeźdźcy na koniach, następnie pojawią się motocykle i kolorowe samochody. Im bardziej oryginalny, stylizowany i barwny pojazd, tym lepiej. Parada pełna jest energii, muzyki i towarzyszącego im warkotu silników. Przejazd rozpocznie się tradycyjnie o godz. 12.00 w niedzielę 28 lipca. Trasa Parady biegnie wzdłuż głównych ulic miasta, od ulicy Traugutta do Miasteczka Westernowego Mrongoville. Udział w Paradzie jest bezpłatny! Aby wziąć w niej udział należy zapoznać się z regulaminem, zarejestrować pojazd u Organizatora i pobrać pamiątkową naklejkę z numerem uczestnika.

Czas trwania:
11.00 – rozpoczęcie formowania Parady
11.30 – zamknięcie miasta przez służby porządkowe i Policję
12.00 - rozpoczęcie Parady - ul. Traugutta
14.00 - zakończenie Parady, teren miasteczka westernowego Mrongoville

Atrakcje Mrongoville Family Town

Piknik Country wraca również do Westernowego Miasteczka i potrwa aż 3 dni! Wydarzenia rozpoczną się już o godzinie 11.00, a w nocy zostaną zakończone dyskoteką. W Mrongoville Family Town odbędzie się tradycyjnie także Bieg Kowboja - czyli ekstremalny bieg przez przeszkody. Impreza biegowa ma charakter zabawy, bez pomiaru czasowego, co nie znaczy, że trasa będzie łatwa i przyjemna. Dzieci wystartują o godzinie 12.00 a dorośli o godz. 13.00.