Przed nami ostatnie regaty eliminacyjne Żeglarskich Grand Prix Mrągowa 2019 – Mazuria Cup, Festiwal Żagli ISSA, które odbędą się już w najbliższą sobotę 20 lipca. Podczas imprezy dowiemy się w końcu, którzy sternicy wywalczą prawo startu w finale cyklu. Zdecydowanie jest więc o co walczyć.

Zawody zostaną przeprowadzone w pięciu klasyfikacjach ŻGP Mrągowa: jachtów otwartopokładowych, kabinowych, Mariner 600, Open oraz żeglarzy niepełnosprawnych. Tym razem organizator zaplanował rozegranie 4 wyścigów: trzy krótkodystansowe i jeden długi. Pierwszy wyścig będzie dodatkowo klasyfikowany jako wyścig familijny. – Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „CZOS” od początku istnienia współpracuje z innymi stowarzyszeniami i organizacjami, w tym z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Szkół Żeglarskich ISSA. Efektem współpracy jest organizacja co roku regat, w których głównym założeniem jest rywalizacja rodzin. Puchar ISSA dostanie najliczniejsza rodzina o tym samym nazwisku, która najszybciej dotrze na metę – zapowiada prezes stowarzyszenia MTR „CZOS” Mateusz Kossakowski.

Ostateczne zapisy do regat będą przyjmowane w mrągowskiej Ekomarinie od godziny 9.00. Wpisowe do zawodów wynosi tradycyjnie 50 zł od osoby dorosłej. Możliwy jest także odpłatny wstęp na after party, które odbędzie się hotelu Mazuria – miejscu słynącym ze swojej gościnności. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 na plaży przy Ekomarinie, a rozpoczęcie pierwszego wyścigu krótkodystansowego powinno nastąpić tuż po godzinie 12.00. – Zapraszamy serdecznie wszystkich żeglarzy i kibiców. Zapowiada się świetna sportowa rywalizacja. Już wiemy, że wszystkie łódki, znajdujące się na Czosie, zostały zarezerwowane, a swoje przybycie zapowiedziało wielu wyśmienitych żeglarzy i „bazunów” – dodaje Maciej Majak, wiceprezes stowarzyszenia.

To ostatnia szansa walki o finał Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa, który odbędzie się na łodziach klasy Mariner. W sierpniowym finale znajdzie się ostatecznie 10 najlepszych sterników z 5 klasyfikacji ŻGP Mrągowa, którzy rywalizowali w regatach w całym cyklu. – Wciąż mamy kilka niewiadomych. 2 sterników w klasie OPEN ma w tej chwili tyle samo punktów, więc będą rywalizować między sobą o awans. Klasa Mariner jest w tym roku najsilniej i najliczniej obsadzona, co wiąże się z ostatecznymi przetasowaniami na podium. Słyszymy również głosy, że w końcu na „ostatniej prostej” kilku żeglarzy włączy się o awans w klasie otwartopokładowej. Wciąż jest o co walczyć – podsumowuje Mateusz Kossakowski.

Program regat:

9.00 – 11.00 Zapisy do regat – Ekomarina Mrągowo

11.00 Uroczyste otwarcie regat – Ekomarina Mrągowo – molo

11.15 Odprawa sterników – Ekomarina Mrągowo – molo

12.00 Start do regat

19.00 Ogłoszenie wyników, rozlosowanie nagród, afterparty – Hotel Mazuria

Słowa kluczowe:
Mrągowo regaty żeglarstwo sport MTR ŻGPM 

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij