Budextan Oficerska

W najbliższą sobotę już po raz czwarty uroczysta gala finałowa Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO odbędzie się w mrągowskim amfiteatrze.

Do udziału w wydarzeniu co roku organizator – Fundacja AVANGART – zaprasza gwiazdy opery z całego świata, którym akompaniuje orkiestra symfoniczna oraz zespoły kameralne, składające się z młodych, utalentowanych muzyków. W tym roku w Mrągowie wystąpią m.in. Natalizia Carone (sopran), Katarzyna Zając – Caban (sopran), Agnieszka Rehlis (mezzosopran), Claudio Rocchi (tenor, uczeń Maestro Luciano Pavarottiego), Piotr Wołosz (bas) oraz Olsztyński Chór Bel Canto. Artyści wykonają nie tylko najbardziej znane utwory z oper, lecz również musicali, filmów oraz specjalnie zaaranżowane na tę okazję utwory.

- Usłyszymy nie tylko klasyczne arie, ale też znane i lubiane utwory z gatunku muzyki rozrywkowej. Do udziału w koncercie zaprosiliśmy między innymi włoskiego rapera Master Enjoy. Na gości czekają liczne niespodzianki - zapowiada wydarzenie Piotr Wołosz, prezes Fundacji AVANGART. Galę poprowadzi znany, wybitny Olsztynianin Jan Połowianiuk, a akompaniować będzie orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Marty Kosielskiej.

Opera zwykle kojarzy się przeciętnemu odbiorcy z szykownością, elegancją, wręcz niedostępnością. Organizatorzy festiwalu przekonują jednak, że muzyka operowa to już nie tylko sztuka dla koneserów w smokingach. - Mazurski Festiwal Operowy Belcanto kierujemy tak naprawdę do wszyskich. Wychodzimy poza sztywną etykietę teatru. Chcemy stworzyć warunki, aby publiczność w piknikowej amtosferze mogła uczestniczyć w przeżywaniu pięknej muzyki. Kiedyś opera była dostępna tylko dla publiczności o wysokim statusie społecznym. My poprzez przystępne ceny staramy się udostępnić ją wszystkim - zachęca do uczestnictwa w wydarzeniach festiwalowych Piotr Wołosz.

 

Wydarzenia festiwalowe:

16 lipca godz. 19:00 „Missisipi do Giżycka” - koncert w Porcie Ekomarina w Giżycku. Wystąpią soliści oraz zespół kameralny Fundacji AVANGART. Artyści zabiorą widzów w muzyczną podróż dookoła świata.

17 lipca godz. 19:00 „Canzoni Italiane” – koncert poświecony najwybitniejszemu śpiewakowi naszych czasów Luciano Pavarottiemu. Artyści Fundacji AVANGART wykonają najpiękniejsze utwory włoskie. Koncert odbędzie się na Placu Wolności w Mikołajkach. Solistom towarzyszyć będzie zespól kameralny Fundacji AVANGART.

20 lipca Uroczysta Gala Finałowa w Mrągowie o godzinie 20:00.  

 

 

Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij