Na niewielkiej, jednak uroczej polanie w Stanicy Wodnej PTTK w Sorkwitach 6 lipca tego roku rozpoczął swoje funkcjonowanie Polsko-Niemiecki Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. 

Obóz został zorganizowany przez Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Olsztynie pod komendanturą dh Tomasza Jarmużewskiego. Na obozie przebywają łącznie 103 osoby z różnych jednostek OSP z terenu powiatu olsztyńskiego i elbląskiego. – Organizacja takiego obozu nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Starostwa Powiatowego w Olsztynie, a także rodziców uczestników. Na tej polanie mamy rozstawionych 12 namiotów, które zostały nam udostępnione przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kobułtach, KW PSP W Olsztynie oraz Zarząd Wojewódzki Związku OSP RP w Olsztynie – mówi dh Tomasz Jarmużewski.

Dzieci, oprócz takich standardowych zajęć takich jak pobudka, zaprawa poranna, posiłki, cisza poobiednia, praca z instruktorami, mają również inne zajęcia i atrakcje. Uczą się m.in. pływać kajakami, różnych tańców integracyjnych, trenują musztrę, CTiF, wspólnie poznają przyrodę w okolicy, zapoznają się ze szlakiem "starodrzewia” oraz wymieniają doświadczenia z zakresu pożarnictwa. – Wszystkie aktywności, które przeprowadzane są w grupach mieszanych polsko-niemieckich, mają za zadanie integrację i eliminację jakichkolwiek animozji pomiędzy naszymi krajami – dodaje dh Tomasz Jarmużewski.


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij