13 lipca w godz. 10:00 – 17:00 na Placu Jana Pawła II w Mrągowie odbędzie się 15. Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego. Myślą przewodnią wydarzenia są: promocja rękodzieła artystycznego, żywności tradycyjnej i regionalnej, muzyki, kulturowo związanych z regionem warmińsko – mazurskim, pomoc regionalnym twórcom ludowym w dotarciu do potencjalnych odbiorców, pogłębienie wiedzy o dorobku kulturowym naszego regionu wśród mieszkańców i turystów.

Jednym z centralnych miejsc będą warsztaty. Na kilkudziesięciu metrach kwadratowych każdy może uczestniczyć w pokazach i warsztatach kreatywnych. Poza tym, że każdy z odwiedzających Przegląd będzie mógł przyjrzeć się artystycznym działaniom twórców, będzie także możliwość udziału w warsztatach rękodzielniczych:

Warsztat ceramiki - W czasie warsztatów poznawana jest historia garncarstwa, tradycje i techniki garncarskie. Osoby chętne mogą spróbować własnych sił na kole i samodzielnie polepić w glinie. Wyroby, które powstaną w trakcie spotkania pozostawiane są na pamiątkę,

Warsztat witrażownika - Witraż to rzemiosło i sztuka. Tajemnicą witrażu jest światło, które potrafi wygrywać na szkle miliony nut, odcieni, blasków... Uczestnicy zajęć zapoznają się z techniką wykonywania witrażu metodą Tiffany'ego; będą mieli możliwość stworzyć dekoracje okien, biżuterię i wiele, wiele innych pamiątek.

Warsztat pieczenia chleba - Perełką tegorocznego Przeglądu będzie MOBILNY PIEC CHLEBOWY. Na tym cudownie pachnącym stanowisku odbywać się będą pokazy i warsztaty robienia chleba. Od rozpoczęcia imprezy i cyklicznie co 30-40 minut będą odbywały sie warsztaty podczas, których każdy uczestnik skomponuje smak swojego chleba, własnoręcznie wygniecie ciasto i uformuje własny bochenek chleba. Dodatki, które uczestnicy będą mieli do wyboru to pestki dyni i słonecznika, cebulkę oraz czosnek, śliwkę, rodzynki a także warmiński miód. Oprócz tych dodatków będą mogli skorzystać z ziół tj. bazylia, cynamon i oregano. Pod czujnym okiem mistrzów będzie można samodzielnie zrobić chleb, który będzie wypiekany na miejscu w specjalnym mobilnym piecu chlebowym!

 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij