Hotel Solar Palace SPA & Wellness to jeden z najstarszych obiektów noclegowych w Mrągowie.  Obiekt powstał w 1989 roku i początkowo funkcjonował jako pensjonat. Obecnie jest to jedyny trzygwiazdkowy hotel butikowy w mieście. 

- Kiedy ponad 30 lat temu zaczęto budowę na Jaszczurczej Górze, nikt nawet nie przypuszczał, że może ono przybrać obecny kształt. Myślę, że my sami nie byliśmy świadomi, że zaczynamy budowę zupełnie nowej jakości w hotelarstwie. Pensjonaty w Mrągowie - wśród nich Solar Palace - były pierwszymi na terenie Warmii i Mazur w pełni wyposażonymi obiektami infrastruktury turystycznej, które pod koniec lat 80-tych odkrył bardziej świadomy oczekiwań estetycznych turysta. Tuż po otwarciu pierwszych pokoi zaczęli do nas przyjeżdżać goście z całej Europy i ze świata – mówią Państwo Najmołowie, właściciele Hotelu Solar Palace SPA & Wellness.

Solar Palace ze względu na swoje położenie szybko zyskał uznanie zarówno krajowych, jak i zagranicznych turystów. Nie tylko bliskość do amfiteatru sprawiła, że obiekt jest jednym z ulubionych i kultowych miejsc, w którym do dziś przebywają gwiazdy festiwali organizowanych w Mrągowie. To hotel inspirowany marzeniami.

- Już na początku lat 90-tych zdawaliśmy sobie sprawę, że czasy hotelarskiej hossy i monopolu na rynku kiedyś miną, a goście będą wymagali od hoteli nie tylko łóżek i zaspanego portiera z gazetą w ręku… Wiedzieliśmy, że wkrótce zacznie się niejako hotelarski wyścig zbrojeń. Turyści zaczną poszukiwać miejsc wyjątkowych, oferujących wrażenia estetyczne i emocjonalne. Takich, do których będą chętnie wracać, które budzą pozytywne skojarzenia, umożliwiają doskonały komfort dla ciała i ducha - dodają właściciele hotelu.

Obecnie Solar Palace SPA & Wellness jest jednym z niewielu na Warmii i Mazurach hotelem butikowym, który wyróżnia kameralność, architektura, oryginalny styl wnętrz i  dobra lokalizacja. Obiekt dysponuje również najnowocześniejsza strefą Spa & Wellness.

-Od początku budowaliśmy obiekt, który będzie wyróżniał się na tle bliskich i dalszych sąsiadów. Pałacowy kształt hotelu, wieżyczki, romantyczny ogród, ciekawe wnętrza, kolumny, stiuki, sztukaterie, pieczołowitość w doborze dekoracji i każdego szczegółu wyposażenia sprawiły, ze obiekt jest bardzo spójny pod względem architektury i stylu. Klimat miejsca tworzą nie tylko stylowe meble, ciepłe wnętrza czy bogate zdobienia, w naszym hotelu tworzą go przede wszystkim ludzie. To właśnie nasz personel sprawia, że goście wyczuwają niepowtarzalną atmosferę tego hotelu.

źródło: http://www.konferencjemazury.com

 

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij