Wszyscy wiedzą, że od ponad 30 lat w lipcu rozbrzmiewa w naszym mieście muzyka country. Są tacy, co ukochali sobie tę muzykę w sposób szczególny. Mówią i śpiewają, że wszystkie muzyczne drogi prowadzą do… country. 

W grudniu 2016 r., kiedy to mieszkańcom naszego miasta towarzyszyła iście zimowa aura, Środowiskowy Dom Samopomocy w Mrągowie zorganizował ,,VIII Wojewódzki Przegląd Jasełek”, którego tematem wiodącym było ,,Boże Narodzenie na Dzikim Zachodzie”. Uczestnicy rozkochali wtedy w muzyce country reprezentantów innych 12 Środowiskowych Domów Samopomocy z terenu województwa warmińsko-mazurskiego m.in. z: Olsztyna, Bartoszyc, Pisza, Mikołajek, Ukty, Piasutna, Piecek, Wolnicy, Rynu i Prejłowa. Do tej pory wszyscy wspominają tę zimową imprezę.

W 2019 roku swoje ,,countrowanie” podopieczni i pracownicy ŚDS rozpoczęli już 28 czerwca. Jako reprezentanci Mrągowa wzięli czynny udział w ,,IV Festiwalu Piosenki Przyjaznej – Śpiewać każdy może! pt. Country Music Hits”, zorganizowanym przez ŚDS w Marcinkowie w Gminie Purda. Celem tej imprezy była integracja uczestników, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań, przezwyciężanie barier społecznych, promowanie działań kulturalno-rozrywkowych oraz ukazanie wartości, uzdolnień i radości życia uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy. Zaproszeni tam mrągowianie mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności wokalnych i konkurowania z osobami z innych placówek o podium i zwycięski Puchar Przechodni ufundowany przez Wójta Gminy Purda. Wszystkie występy oceniało profesjonalne jury, które przybliżyło wszystkim historię muzyki country. W przerwie obrad uczestnicy ŚDS mogli bawić się i tańczyć podczas występu artystycznego Bartosza Abramskiego.

Wszystkie Domy zaprezentowały wysoki poziom, począwszy od kostiumów scenicznych i scenografii, po niezwykłe zdolności wokalne. Jury miało ciężki ,,orzech do zgryzienia”, jednak po burzliwej naradzie udało się podjąć tę trudną decyzję.  ŚDS w Mrągowie, pomimo, że po raz pierwszy brał udział w tym festiwalu, zajął III miejsce!

 Teraz uczestnicy i pracownicy ŚDS, pełni countrowych wrażeń i pozytywnych emocji, przygotowują tematyczną ekspozycję, która będzie zaprezentowana przed budynkiem Środowiskowego Domu Samopomocy w Mrągowie (ul. Królewiecka 34) w okresie Pikniku Country.

Jak widać radosne oczekiwanie na to muzyczne countrowe święto udziela się mrągowianom i mrągowiankom. Wszystkie drogi wszak prowadzą do Mrągowa, gdzie można zobaczyć westernowe stroje, motocykle, oryginalne samochody i pojazdy, a także gdzie czeka doskonała zabawa dla fanów country!


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij