Ruszył nabór wniosków o dopłaty w ramach programów 500+. Większość tych pieniędzy z pewnością zostanie przeznaczonych na rozwój dzieci lub konsumpcję, część jednak odkładana jest na tzw. „czarną godzinę” albo żeby pomóc dziecku w usamodzielnieniu się lub zdobyciu wykształcenia.

Ponad 150 tys. zł na start – tyle może mieć odłożone wchodzące w dorosłość dziecko, którego rodzice w bezpieczny sposób będą pomnażać otrzymywane pieniądze z programu 500+.

Pewna przyszłość wymaga zaplanowania. Co mogę zaproponować rodzicom, którzy chcieli by zapewnić bezpieczny Start w dorosłe Życie dla swoich dzieci?

Jako ekspert finansowy uważam, że warto poszukać produktu, który zagwarantuje bezpieczeństwo środków bez obarczania rodziców ryzykiem inwestycyjnym – takim, który daje gwarancję wpłaconych środków. Daje nam to pewność, że dziecko otrzyma pieniądze w takiej wysokości w jakiej oczekują rodzice.

Co mogę zaproponować?

Produkt Start w Życie firmy PRUDENTIAL.

  • Wysokość wpłat?

Już od 125 zł miesięcznie, więc osiągalność tego produktu jest w zasięgu portfela każdego rodzica

  • Dla kogo przeznaczone jest ubezpieczenie oszczędnościowe Start w Życie?

Dla dziecka, które w dniu podpisania umowy ukończyło 3. miesiąc życia i nie ukończyło 16. roku życia.
Umowa może być zawarta przez rodzica lub inną osobę pełnoletnią np. ciocię, dziadka przy udziale opiekuna prawnego dziecka – to idealny prezent na urodziny dziecka, chrzciny i inne okazje.

  • Czas trwania umowy: 

Minimalnie 10 lat, maksymalnie do najbliższej rocznicy umowy ubezpieczenia, następującej po ukończeniu przez dziecko 25. roku życia.

  • Wypłata oszczędności:

Jednorazowa na koniec trwania ubezpieczenia oszczędnościowego lub w 4 równych ratach wypłacanych co rok po zakończeniu ochrony.

Co więcej? PRUDENTIAL przejmie opłacanie składki w przypadku śmierci, poważnego zachorowania, inwalidztwa, niezdolności do pracy płatnika (opcja). Dzięki temu Twoje dziecko otrzyma ustaloną kwotę na start w dorosłość, gdyby Ciebie zabrakło lub gdy będziesz wracał do zdrowia.

Możesz również ubezpieczyć dziecko na wypadek poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu zabiegów i operacji, niezdolności do samodzielnej egzystencji.

 

Zawsze warto oszczędzać. Czas biegnie szybko.

Zachęcam do spotkania i konsultacje Ewa Damazy tel.  605 944 300,

deFINANCE – ekspert finansowy, Mrągowo ul. Królewiecka 45A/1.

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij