Mrągowo drugi rok z rzędu będzie gospodarzem Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. W przedostatni weekend lipca w mieście znanym m.in. z Pikniku Country do rywalizacji w formule cross-county staną gwiazdy polskiego kolarstwa. 

Najlepsi polscy kolarze i kolarki już niebawem zmierzą się na mazurskich szutrach. Polski Związek Kolarski, doceniając ubiegłoroczny debiut Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w Mrągowie, ponownie powierzył organizacje kolarskiego święta Stowarzyszeniu LUZ Grupa - pomysłodawcy i organizatorowi Milko Mazury MTB.

Jak potwierdza prezes mrągowskiego stowarzyszenia Arkadiusz Cała, w tym roku mistrzostwa przeniosą się z Góry Czterech Wiatrów na tereny Mrongoville Familly Town. Nowa lokalizacja charakteryzuje się stromymi wąwozami i pagórkami, co sprawi, że tegoroczna runda będzie kwintesencją nowoczesnego cross country. – Szykujemy szybką, techniczną rundę o długości 4 200 metrów. Suma przewyższeń na trasie to 150 metrów interwałowych podjazdów – dodaje Arkadiusz Cała.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2019 wystartują 19 lipca i potrwają trzy dni. Do Mrągowa przyjadą zawodnicy, których nazwiska znają wszyscy kibice kolarstwa i to nie tylko ci z Polski, ale i ze świata. Tytułów mistrzowskich bronić mają trzynastokrotna mistrzyni Polski Maja Włoszczowska i aktualny mistrz Bartosz Wawak.

Start mistrzów Polski w kolarstwie górskim zaplanowano na 21 lipca, wcześniej natomiast sportowych emocji dostarczy rywalizacja sztafet oraz wszystkich kategorii wiekowych, od młodzika po kategorie Masters. Pierwsze koszulki rozdane zostaną już w piątek podczas wyścigu o tytuł Mistrza Polski Sztafet (XCR ), kiedy to do rywalizacji staną najlepsze kluby kolarskie w Polsce. Kolejne medale Mistrzostw Polski rozdane zostaną w niedzielę. Wtedy od samego rana zaplanowano wyścigi o tytułu Mistrzowskie. Na początek wystartują kategorie Masters i Cyklosport. Następnie o tytuły Mistrza Polski powalczy kategoria Junior, a po południu na linii startu stanie Elita kobiet.

Podczas trzydniowego święta kolarstwa zaplanowane są wyścigi zarówno dla zawodników walczących o tytuł Mistrza Polski, jak i amatorów, którzy będą chcieli zmierzyć się z trasą. Odbędą się imprezy towarzyszące m.in. wyścigi  w ramach cyklu Milko Mazury MTB oraz rywalizacja najmłodszych podczas Mistrzostw Polski Strider.

Organizatorzy z radością informują, że w tym roku także otrzymali zgodę PAP na organizację Mistrzostw Polski Dziennikarzy w kolarstwie górskim, a to oznacza, że pod koniec lipca pióra na rowery zamienią także lokalni dziennikarze.

Trudna, wymagająca i widowiskowa trasa plus najlepsi polscy zawodnicy to gwarancja wielkich emocji. Pierwsze wyścigi w ramach Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim 2019 startują 19 lipca.

materiały prasowe


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij