Rywalizacja o tytuł zwycięzcy Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2019 wkracza w decydującą fazę. Z okazji tegorocznych Dni Mrągowa 29 czerwca odbędą się III eliminacje ŻGP Mrągowa – Anek Cup. To już przedostatnia szansa na zdobycie punktów przybliżających do awansu do finału całego cyklu.

Zawody zostaną przeprowadzone w pięciu klasyfikacjach ŻGP Mrągowa: jachtów otwartopokładowych, kabinowych, Mariner 600, Open oraz żeglarzy niepełnosprawnych. Tym razem organizator zaplanował rozegranie 4 wyścigów – Jesteśmy na półmetku rywalizacji o prawo startu w finale całego cyklu. Przypomnijmy, że 10 najlepszych sterników zmierzy się ze sobą w regatach finałowych, które odbędą się pod koniec sierpnia na łodziach Mariner 600.  Po 2 eliminacjach możliwość startu w finale we wszystkich kategoriach wciąż pozostaje sprawą otwartą, lecz skuteczne pływanie w najbliższych regatach może niektórych zawodników przybliżyć do awansu i ostatecznej rywalizacji.

Podczas sobotnich regat będziemy również świadkami dodatkowej rywalizacji o miano najszybszej łódki pływającej na Czosie.  – Wyścig o błękitną wstęgę wpisał się już do tradycji naszych żeglarskich zmagań. Tym razem nie będzie jednak liczony do punktacji w cyklu, dzięki czemu każda załoga może pokusić się o start na ożaglowaniu dodatkowym. Czy tym razem którejś łódce uda się wyprzedzić katamaran? – zastanawia się Maciej Majak, wiceprezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”.

Ostateczne zapisy do regat będą przyjmowane w mrągowskiej Ekomarinie od godziny 8.00. Wpisowe do zawodów wynosi tradycyjnie 50 zł od osoby dorosłej. Możliwy jest także odpłatny wstęp na after party, które odbędzie się hotelu Anek – miejscu słynącym z legendarnej gościnności dla wszystkich żeglarzy. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 na plaży przy Ekomarinie, a rozpoczęcie pierwszego wyścigu krótkodystansowego powinno nastąpić tuż po godzinie 12.00.

– Żeglarskie Grand Prix Mrągowa to cykl imprez sprawdzony i uznany przez żeglarzy z całej Polski. W tym sezonie odnowiliśmy nieco formułę by przyciągnąć także nowych śmiałków. Zapraszamy również do skorzystania z oferty przygotowanej z okazji Dni Mrągowa. Koncert Natalii Nykiel, Grzegorza Hyżego, Festiwal Smaków Food Trucków czy Holi Festiwal Święto Kolorów. To będzie weekend pełen atrakcji – dodaje Maciej Majak.

Słowa kluczowe:
żeglarstwo Mrągowo żgpm regaty grand prix mtr 

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij