Stowarzyszenie Luz Grupa ponownie organizatorem najważniejszej kolarskiej imprezy w Polsce. Już po raz drugi gospodarzem Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim MTB XCO/XCR będzie Mrągowo. Trzydniowe święto kolarstwa odbędzie się w dniach 19-22 lipca na Mrongoville Family Town.

Już po raz drugi organizatorem Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim Stowarzyszenie Luz Grupa z Arkadiuszem Całą na czele. To pomysłodawcy i organizatorzy Milko Mazury MTB – cyklu 12 emocjonujących i widowiskowych wyścigów rowerowych organizowanych na Mazurach.

Areną tegorocznych zmagań będzie Mrongoville Family Town. I jak zapowiadają organizatorzy trzydniowego kolarskiego święta, tegoroczna trasa będzie mocno interwałowa, bardzo techniczna, a podjazdy strome i krótkie. Odcinek o długości 4 200 metrów wieść będzie przez tereny okalające Mrongoville Family Town. Strome zbocza rzeki Dajny, nad którą zlokalizowane jest miasteczko, umożliwiają organizatorom przygotowanie świetnej, dynamicznej rundy. Strome wąwozy i mocno pofałdowany teren idealnie wpisują się w zawody typu cross country (XCO).

Podczas trzydniowego kolarskiego święta rywalizować będą kolarze we wszystkich kategoriach wiekowych, od młodzika po kategorie Masters. Jednak do rywalizacji na wymagającej i technicznej trasie stanie czołówka polskiego kolarstwa górskiego, reprezentująca najlepsze krajowe kluby. W Mrągowie zobaczymy więc największe kolarskie gwiazdy, a wśród nich złotą Maję Włoszczowską – mistrzynię świata, wielokrotną mistrzynię Europy i dwunastokrotną mistrzynię Polski MTB XCO w elicie kobiet.