Budextan Oficerska

Gabriela Mazur z Piecek została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”. Jej rysunek otrzymał wyróżnienie Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Gabriela Mazur, uczennica Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach została wyróżniona przez Aleksandrę Hadzik - Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego za rysunek wykonany na konkurs promujący bezpieczne zachowania dzieci na wsi.  

Tegoroczne hasło konkursowe: „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” miało zwrócić szczególną uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom z udziałem maszyn i urządzeń rolniczych oraz zachęcić młodych ludzi do zapoznania się z zasadami bezpiecznego zachowania w obrębie gospodarstwa rolnego, a także uwrażliwić rodziców oraz opiekunów na czynności, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 roku życia.

Pieckowianka doskonale przedstawiła w formie plastycznej swoje wyobrażenie o bezpieczeństwie dzieci na wsi. Jej rysunek już na etapie regionalnym konkursu został nagrodzony drugim i na poziomie wojewódzkim pierwszym miejscem.

Młoda mieszkanka Piecek wyróżnienie z rąk Prezesa Kasy odebrała podczas Gali IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”, która odbyła się 14 czerwca (piątek) w Sali Odczytowej Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie.Uroczystość zakończyło przedstawienie edukacyjne– KRUSikowo. Po oficjalnej części dzieci, w tym Gabriela Mazur z Piecek, wzięły udział w warsztatach naukowych zorganizowanych przez jednego z fundatorów nagród.

Lista laureatów konkursu

Fot. Joanna Mazur, www.krus.gov.pl.

Źrodło: Joanna Mazur, oprac. EK.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij