Budextan Oficerska

Po raz pierwszy w Mrągowie, u progu wakacji odbędzie się Summer Song Festival. Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Sukces” czeka na zgłoszenia młodych pasjonatów śpiewu z Mrągowa i okolic.

Tylko do 21 czerwca miłośnicy śpiewu mają szanse zgłosić się do pierwszej edycji Summer Song Festival Mrągowo 2019. Tego właśnie dnia w Centrum Kultury i Turystyki odbędą się eliminacje „face to face”.

- U progu wakacji zapraszamy śpiewającą młodzież i dzieci do kreatywnego zagospodarowania wolnego czasu. Pomysłodawcą Festivalu jest kierownik artystyczny Zespołu SUKCES pani Agata Dowhań i to ona koordynuje wszystkie działanie związane z festiwalem. W najbliższy piątek (21 czerwca br.) zapraszamy dzieci i młodzież z Mrągowa na przesłuchania do CKiT na godz. 10.00. Osoby spoza miasta mają możliwość do tego dnia przesłać drogą mailową przez siebie wykonany utwór. Karty zgłoszenia, jak i inne informacje znajdują się na www.studiosukces.pl. Osoby, które zakwalifikują się do konkursu, zostaną o tym poinformowane do niedzieli 23 czerwca br. -mówi Mariusz Garnowski ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Sukces”.

Summer Song Festival to siedmiodniowe muzyczne przedsięwzięcie w ostatnim tygodniu czerwca. Efekty pracy młodych wokalistów będzie można zobaczyć podczas koncertu laureatów. To support przed gwiazdą sobotniego wieczoru Dni Mrągowa – Bovska.

- W dniach 24-25 czerwca br. w CKiT odbędą się indywidualne warsztaty wokalne dla osób zakwalifikowanych. A w środę 26 czerwca br. spotkają się wszyscy uczestnicy w celu nauki autorskiego utworu „To lato już”, by wspólnie wykonać go podczas Koncertu Galowego, który odbędzie się 29 czerwca o godz. 18.30 w „Małym Amfiteatrze” na Placu Unii Europejskiej. Przesłuchania konkursowe, na które serdecznie zapraszamy, będą miały miejsce w sobotę 29 czerwca br. o godz. 15.30 na Placu Unii – dodaje Mariusz Garnowski.

Spośród uczestników Przesłuchań Konkursowych jurorzy wybiorą wybitną osobowość wokalną, której przyznają nagrodę GRAND PRIX - okolicznościową statuetkę  oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000 PLN. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Sukces” przy współpracy Centrum Kultury i Turystyki oraz Wójta Gminy Mrągowo. Summer Song Festival Mrągowo 2019 odbędzie się w dniach 24-30 czerwca br.

EK


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij