Sierżant sztabowy Rafał Syczew z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie był jednym z ponad 330. uczestników biegów z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Mrągowski policjant stanął na podium w kategorii podoficerów formacji.

Bieg charytatywny z okazji 100. rcznicy powstania Policji Państwowej odbył się w niedzielę 16 czerwca w Szczytnie. Głównym celem zawodów – oprócz uroczystego uczczenia ww. rocznicy – było zebranie środków na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, propagowanie sportowej rywalizacji jako skutecznej metody rozwoju osobistego, integracja środowiska policyjnego, a także promowanie zawodu policjanta oraz postaw opartych na patriotyzmie, szacunku dla niepodległościowych tradycji i przywiązaniu do ojczyzny

Trasa zawodów biegła wokół jeziora Domowego Dużego. Dystans jaki mieli do pokonania zawodnicy wynosił 4800 metrów.

— Podczas przedsięwzięcia odbyły się dwa biegi: Bieg Przyjaciół Policji oraz Bieg Główny skierowany do funkcjonariuszy policji. W tym drugim udział wziął sierżant sztabowy Rafał Syczew – funkcjonariusz mrągowskiej drogówki. W efekcie niełatwych sportowych zmagań policjant zajął zaszczytne trzecie miejsce na podium — mówi mł. asp. Dorota Kulig, rzecznik KPP w Mrągowie.

Rafał Syczew czynnie uprawiał sport już od szkoły podstawowej. Na początku była to piłka nożna, a teraz są to głównie długodystansowe biegi. Sport to jego sposób na aktywną formę spędzania czasu wolnego, ale też i dbanie o kondycję fizyczną, która jest niezbędna do wykonywania pracy w policji.

Słowa kluczowe:
Na sygnale policja Mrągowo 
Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij