Portal www.gminapiecki.pl dostał się do finału konkursu „Strona Internetowa bez Barier”. Tym samym został uznany za stronę internetową przyjazną osobom narażonym na wykluczenie cyfrowe. Organizatorem konkursu jest Fundacja Widzialni.

Strona Gminy Piecki jest jednym z czternastu finalistów cyklicznego konkursu „Strona Internetowa bez Barier”, którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie serwisów internetowych, najlepiej dostosowanych dla potrzeb osób z niepełnosprawnością, starszych i pozostałych narażonych na wykluczenie cyfrowe. Plebiscyt ma charakter otwarty i mogą w nim wziąć udział zarówno podmioty publiczne, organizacje pozarządowe, jak i firmy oraz osoby prywatne.

Mimo że portal www.gminapiecki.pl nie został laureatem konkursu, to już samo dostanie się do finału plebiscytu organizowanego przez Fundację Widzialny, należy uznać za wyróżnienie i sukces. Tym bardziej że w konkursowych szrankach strona samorządu z powiatu mrągowskiego stanęła z witrynami internetowymi między innymi Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Cyfryzacji czy Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Ogłoszenie zwycięzców, wręczenie nagród i wyróżnień konkursu „Strona Internetowa bez Barier 2019” odbyło się w poniedziałek 10 czerwca 2019 r. podczas konferencji „Włączenie Cyfrowe. Access Tech 2019” w Sejmie RP w Warszawie. Listę laureatów można znaleźć na stronie Fundacji Widzialni.

EK