Budextan Oficerska

W Pieckach powstał pierwszy w powiecie mrągowskim profesjonalny tor rowerowy, tzw. pumptrack. Oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się w najbliższą niedzielę, 16 czerwca o godz. 14.00.

Mimo że budowa pierwszego w naszym powiecie toru rowerowego została zakończona pod koniec maja br., to oficjale otwarcie obiektu nastąpi w najbliższą niedzielę, 16 czerwca o godz. 14.00. Choć atrakcje na miłośników jazdy na jednośladzie będą czekać już godzinę wcześniej. A tych na pewno nie zabraknie, bo imprezę organizuje LUZ Grupa.

- Podczas wydarzenia wszyscy zainteresowani, bez względu na stopień umiejętności będą mogli spróbować swoich sił na rowerowym torze pod okiem instruktora Strider Adventure Zone. Nie zabraknie również rowerowych zabaw i animacji dla dzieci. Atrakcje dla najmłodszych będą zlokalizowane w Strefie Przygód Strider — mówi Arkadiusz Cała, prezes stowarzyszenia LUZ Grupa.

Pumptrack zlokalizowany jest w centrum Piecek, w pobliżu tamtejszego urzędu. To bezkolizyjny tor pumptrack o nawierzchni bitumicznej (asfaltowej) o szerokości 1,5 m, ciąg pieszo – rowerowy o szerokości 2,5 m, wykonany z kostki betonowej (bezfazowej), umożliwiające bezkolizyjne współużytkowanie przez pieszych, rowerzystów lub skaterów, a także niewielki plac wypoczynkowy przy torze pumptrack. Obszar został uzupełniony o elementy małej architektury m.in.: stacjonarne rowerki.

Pumptrack powstał w ramach projektu „Zagospodarowanie części działki nr 643/23 w Pieckach na cele rekreacyjno-sportowe”. Gmina Piecki na jego realizację pozyskała dofinansowanie w ramach Regionalny Program Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020, Poddziałania 6.2.3. Efektywne wykorzystanie zasobów.

EK

 

 

Słowa kluczowe:
Piecki tor rowerowy Pumptrack LUZ GRUPA 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij