Uroczystym ślubowaniem złożonym książce 200 dzieci kończących mrągowskie przedszkola zostało przyjętych w poczet czytelników Biblioteki Miejskiej w Mrągowie. Wyjątkowa uroczystość odbyła się w poniedziałek (10 czerwca br.) w Centrum Kultury i Turystyki.

200 dzieci klas „O” kończących mrągowskie przedszkola: „Bajka”, „Kubuś”, „Stokrotka” i „Nasze Pociechy” ślubowało książce szacunek i przyjaźń. A po uroczystym złożeniu deklaracji pasowano najmłodszych mrągowian na czytelników Biblioteki Miejskiej im. Wacława Gołowicza w Mrągowie.

I choć większość dzieci już od dawna regularnie odwiedza placówkę, to oficjalne przyjęcie do grona miłośników książek miało miejsce dopiero w dniu pasowania. Symboliczne uzyskanie tytułu „czytelnika” przez zerówkowicza jest pierwszym krokiem do samodzielnego wypożyczania książek z biblioteki miejskiej, już bez nadzoru dorosłych, rodziców czy nauczycieli.

Biblioteka Miejska w Mrągowie organizuje pasowanie na czytelnika już od 25 lat. Pomysłodawczyniami wydarzenia są bibliotekarka Irena Grochla oraz Stanisława Łyś, obecna Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 2 „Bajka” z Oddziałem Integracyjnym w Mrągowie.

Tegoroczne pasowanie na czytelnika uświetnił teatrzyk „Pipi Skarpetka” w wykonaniu aktorów z Teatru ART-RE z Krakowa. Impreza odbyła się w poniedziałek (10 czerwca br.) w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

EK


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij