Festyn rodzinny w Krzywem zakończył obchody XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w Gminie Mrągowo. W ramach tego wydarzenia w gminie odbyły się cztery festyny skierowane do całych rodzin.

XXI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny to inicjatywa, która od lat angażuje mieszkańców województwa do uczestnictwa w różnych inicjatywach związanych z rodzinnym spędzaniem czasu. W organizację Dni Rodziny w ramach tej kampanii, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”, aktywnie włączyła się także Gmina Mrągowo. Organizatorzy w tym roku zaprosili mieszkańców na cztery rodzinne festyny.

Obchody rozpoczęto w piątek 31 maja w Kosewie, kolejne festyny odbyły się 1 czerwca w Zalcu i 2 czerwca w Szestnie. Tegoroczne obchody zakończyły się w minioną niedzielę festynem rodzinnym w Krzywem.

– To tradycja naszej gminy, którą będziemy realizować także w przyszłości w kolejnych miejscowościach. Do współorganizowania zaprosiliśmy w tym roku cztery sołectwa, a także Szkołę Podstawową w Kosewie. Ze strony gminy organizację koordynował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Pragnę wyrazić podziękowanie wszystkim osobom i sponsorom, którzy włączyli się w obchody – mówi Piotr Piercewicz, Wójt Gminy Mrągowo.

W ofercie skierowanej do mieszkańców były gry i zabawy organizowane przez pracownice GOPS, poczęstunki przygotowane przez mieszkańców poszczególnych sołectw, a także rodziców i nauczycieli dzieci z SP w Kosewie.

W ramach Dni Rodziny rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny skierowany do najmłodszych mieszkańców gminy. Na konkurs trafiło kilkadziesiąt prac, a autorzy najlepszych zostali nagrodzeni podczas trwania festynów w Kosewie i Szestnie.

Fot. Justyna Bahr / UG Mrągowo

 

Słowa kluczowe:
Gmina Mrągowo Festyn Rodzinny Krzywe 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij