Ochotnicza Straż Pożarna z Sorkwit po raz czwarty promowała bezpieczeństwo oraz zdrowy styl życia. Na boisku przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sorkwitach odbył się piknik rodzinny, który w tym roku połączony został z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka. 

Właściwe zachowanie się i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa jest gwarancją uniknięcia sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu, o czym dobrze wiedzą strażacy z OSP Sorkwity. To właśnie dzięki nim od czterech lat organizowany jest piknik rodzinny, który promuje bezpieczeńśtwo i zdrowy styl życia. W tym roku na boisku szkolnym pojawili się między innymi strażacy z zaprzyjaźnionych jednostek OSP, reprezentanci Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Mrągowa, mundurowi z Komendy Powiatowej Policji czy pracownicy Nadleśnictwa Mrągowo.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach edukacyjnych najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wziąć udział w quizie przyrodniczym, a także z bliska obejrzeć i zasiąść za sterami specjalistycznego sprzętu. Na tych nieco starszych czekał symulator dachowania z olsztyńskiego ruchu drogowego. Największą atrakcją okazał się jednak pokaz strażackich umiejętności.

Ochotnicza Straż Pożarna to nie tylko wyjazdy na akcje, lecz również szereg działań profilaktycznych, czego przykładem jest organizowany już od czterech lat nasz piknik. W tym roku udało sie połączyć wspólną zabawę z Gminnymi Obchodami Dni Strażaka, którego tradycją są profesjonalne zawody strażackie. Zdecydowaliśmy się odstąpić od tej formuły i zorganizowaliśmy dla mieszkańców pokazowy pojedynek strażaków ochotników - mówi Marta Kopaniec, prezes OSP Sorkwity.

Obecnie na terenie gminy Sorkwity działa ponad 100 strażaków. Jak poinformował nas wójt gminy, a także prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży, Józef Maciejewski, zainteresowanie wstąpieniem w szeregi OSP z roku na rok spada - Jest to tendencja ogólnokrajowa i z niepokojem się temu przyglądamy. Mamy coraz bardziej nowoczesny sprzęt, wymagający dużej wiedzy, a brakuje dobrze przeszkolonych ludzi.

Sobotni piknik miał także na celu wsparcie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Sorkwit. Za zebrane podczas licytacji "Cegiełka na straż" fundusze zostanie zakupiony niezbędny sprzęt szkoleniowy.

pj

 
Słowa kluczowe:
straż osp sorkwity strażacy piknik 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij