Dziś do Mrągowa przyjechali liderzy projektu „Generation Europe”. Podczas wizyty ma zostać opracowany program międzynarodowego spotkania młodzieży, które na przełomie lipca i sierpnia odbędzie się w naszym mieście.

Wizyta liderów „Generation Europe to druga cześć trzyletniego projektu na temat przestrzegania praw człowieka, społeczeństwa obywatelskiego, przyszłości Europy i problemów współczesnego świata. Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie wyjechała do Monachium. Wyjazd studyjny do Niemiec był pierwszą częścią projektu. Teraz rozpoczął się kolejny etap Polsko-Niemiecko-Hiszpańskiej współpracy.

- Liderzy podczas wizyty przygotowawczej będą opracowywać program drugiego spotkania, campu Generation Europe, tym razem w naszym mieście Mrągowo. Młodzież z trzech krajów spotka się na przełomie lipca i sierpnia. Będziemy relacjonować ich działania. Inicjatorami projektu jest IBB z Niemiec oraz Fundacja Borussia z Olsztyna – mówi Magdalena Lewkowicz, koordynatorka projektu z ramienia Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie.

Ostatni wyjazd studyjny odbędzie się w 2020 roku w Hiszpanii. Tam nastąpi podsumowanie trzyletniej pracy młodzieży z trzech krajów. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie biorą udział w Generation Europe dzięki współpracy z Fundacją Borussia z Olsztyna. Program finansowany jest ze środków UE Erasmus+ oraz Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij