Zapowiada się prawdziwa gratka dla miłośników mazurskich ryb. W najbliższą sobotę (8 czerwca 2019) w Zełwągach 87 odbędzie się piknik z mazurską rybą w roli głównej-Smaki Lokalnego Dziedzictwa.

Pogadanka o historii powstania i rozwoju systemu wodnego Wielkich Jezior Mazurskich oraz życiu w mazurskiej wodzie, pokazy i warsztaty kulinarne połączone z degustacją, zabawy i gry z rybą w roli głównej oraz rozmowy o wędkarstwie na Mazurach będą czekać na wszystkich, którzy wezmą udział w pikniku „Smaki Lokalnego Dziedzictwa”.

– Siedziba Fundacji położona w Zełwągach otoczona licznymi jeziorami w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich bezpośrednio wiąże się z tematyką wydarzenia. Chcieliśmy przybliżyć mieszkańcom i turystom dziedzictwo kulturowe tego regionu. Kuchnia oparta na tradycyjnych potrawach staje się coraz bardziej popularna. Ważnym jest jej zdrowotny charakter tak jak w naszym przedsięwzięciu opartym na rybach polskich – mówi Kinga Zawilińska z Fundacji Pro Mazury Polska.

Na realizację pikniku, którego celem popularyzacja i edukowanie w zakresie dziedzictwa związanego głównie z rybołówstwem i tematyką rybacką, a także kulinariami z obszaru Mazur, Fundacja Pro Mazury Polska pozyskała środki z Unii Europejskiej.

– Wartość projektu to 26 828,00 zł, z czego dofinansowanie wynosi 22 803,80 zł i pochodzi z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Morski i Rybacki. Projekt Operacyjny „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 (PO RYBY 2014-2020). Wsparcie umożliwiło nam realizację projektu, którego celem jest promocja dziedzictwa kulturowego rybołówstwa i akwakultury Mazur oraz prowadzenie działań edukacyjnych w tej tematyce – dodaje Kinga Zawilińska.

Piknik „Smaki Lokalnego Dziedzictwa” odbędzie się w najbliższą sobotę (8 czerwca 2019) w godz. 11.00-19.00 w Zełwągach 87. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Pro Mazury Polska.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij