Plecenie wianków, kreatywne zajęcia z kwiatów, tworzenie domków dla owadów czy budowanie pieca z gliny, w którym wypala się podpłomyki – to tylko niektóre z atrakcji Festynu Kwiatowego, który odbędzie się w piątek 14 czerwca w Muzeum Regionalnym w Pieckach.

Już po raz czwarty Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji „Pegaz” w Pieckach organizuje imprezę inspirowaną mazurską naturą.

- Czerwiec to czas, kiedy kwitną kwiaty, robi się kolorowo, słonecznie i zielono, dlatego w ramach celebracji tego piękna rozkwitu organizujemy Festyn Kwiatowy w Pieckach – mówi Alicja Naworska – Kotelon, dyrektor GOKSIR-u w Pieckach.

Impreza ma formę integracji niemalże wszystkich jednostek z Gminy Piecki. A atrakcje przygotowane są dla wszystkich, od najmłodszych po najstarszych.

- Podczas Festynu Kwiatowego będziemy pleść wianki, robić medale z kwiatów i papieru. Ponadto Środowiskowy Dom Samopomocy poprowadzi kreatywne zajęcia. Nie zabraknie akcentów związanych z mazurską przyrodą przygotowanych przez Nadleśnictwo Strzałowo i Mazurski Park Krajobrazowy. Zbudujemy domki dla owadów, a także piec z gliny, w którym trzy tygodnie później będziemy wypiekać podpłomyki i bułeczki podczas Festiwalu Ceramiki – dodaje Alicja Naworska – Kotelon.

Podczas Festynu Kwiatowego zaprezentują się lokalne zespoły artystyczne działające przy GOKSIR: „Pegaz”, WibramFon oraz Pieckowainki, grupa taneczna Intro, a także uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły oraz dzieci z Samorządowego Przedszkola „Słoneczny Zakątek” w Pieckach. Z kolei Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Turystyki Wiejskiej przygotuje słodki poczęstunek w formie domowych ciast. Na festynie wystawią się również lokalni artyści, u których głównym tematem prac  jest piękna przyroda, a także kwiaty.

Festyn Kwiatowy odbędzie się w piątek 14 czerwca br. w godz. 9.00 – 13.00 na terenie Muzeum Regionalnego im. Walenty Dermackiej z Sapiehów w Pieckach.


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij