Trwa sezon wycieczek szkolnych. Przed wyjazdem warto sprawdzić stan techniczny autokaru, którym dzieci i młodzież wyruszą w drogę. O pomoc warto zwrócić się do Policji! Z takiej możliwość skorzystali rodzice przedszkolaków z Mrągowa.

Rodzice dzieci z grupy „Biedronki” z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka "KUBUŚ" w Mrągowie zwrócili się z prośbą do mrągowskich policjantów o kontrolę autokaru przed wycieczką. Przedszkolaki we wtorek (4 czerwca br.) pojechały do Olsztyńskiego Teatru Lalek. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie sprawdzili między innymi stan techniczny pojazdu.

- Chcieliśmy mieć pewność, że podczas podróży nasze dzieci będą bezpiecznie. Mrągowscy policjanci bez problemu przyjęli zgłoszenie o przeprowadzeniu kontroli, która została przeprowadzona szybko i sprawnie. „Biedronki”  bezpiecznie dotarły do celu podróży i wróciły do domu zadowolone z wycieczki – mówi Anna Gołaś, mama Kubusia.

Mrągowianie, którzy chcą, aby funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę autokaru oraz sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, powinni zwrócić się z prośbą do Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Mogą to zrobić osobiście, telefonicznie, dzwoniąc pod nr 89 741 92 44, 89 741 92 00 lub faksem pod nr 89 741 92 05. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

 

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij