Plenerowa zabawa na pl. Unii Europejskiej, Parada Postaci Bajkowych i niespodzianki w Kinie Zodiak. Tak jak zapowiadało Centrum Kultury i Turystyki podczas Dnia Dziecka w Mrągowie było wesoło, kolorowo i zabawowo. Dopisała również pogoda i frekwencja mrągowian.

Mnóstwo atrakcji i piękna, słoneczna pogoda sprawiły, że frekwencja podczas święta najmłodszych w Mrągowie dopisała. Jak przyznaje Lech Gołębicki, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki dzieci to bardzo spontaniczni odbiorcy imprez w mieście — Przyjemnie pracuje się nad tym, aby uzyskać ich uśmiech. Wydarzenia organizowane dla najmłodszych są bardzo radosne, ale pogoda podczas tych imprez musi sprzyjać.

Tego dnia na Placu Unii Europejskiej trwała wielka plenerowa zabawa: malowanie buzi, ogromne bańki mydlane, stanowisko zabaw Straży Pożarnej, prezentacja pojazdów mrągowskiej Policji, a także jednoślady Stowarzyszenia Miłośników Motocykli Zabytkowych KRUK Mrągowo. A na scenie małego amfiteatru Zespół Szkół Specjalnych, Dom Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji ELF, a także najmłodsze grupy Mrągowskiej Sceny Tańca Współczesnego: Flow Słodziaki i Flow oraz grupa Hip - Hop KIDS z Młodzieżowego Domu Kultury.  

Podczas wydarzenia było nie tylko wesoło, ale również kolorowo dzięki Paradzie Postaci Bajkowych z udziałem dzieci z mrągowskich przedszkoli. Pochód zorganizowała Biblioteka Miejska w ramach Światowego Dnia Bajki. To nie koniec atrakcji, które przygotowało Centrum Kultury i Turystyki z okazji Dnia Dziecka. Wszyscy kinomaniacy, którzy tego wyjątkowego dnia wybrali się na jeden z dwóch filmów dla dzieci, mogli otrzymać drobny upominek. Wystarczyło tylko kupić bilet z miejscem na sali kinowej, któremu była przypisana nagroda. Szczęśliwe fotele zostały wylosowane z góry przez pracowników Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Dzień Dziecka na pl. Unii Europejskiej odbył się 1 czerwca br. (sobota). Organizatorem wydarzenia było CKiT.

Ewelina Krzywosz


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij