Integracja poprzez zabawę i zdrową rywalizację w Dniu Dziecka. Tak w skrócie można podsumować 23. Spartakiadę Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych, która odbyła się w minioną sobotę (1 czerwca br.) na Placu Unii Europejskiej w Mrągowie.

Około 100 wolontariuszy i ponad 200 osób z niepełnosprawnością, a także pełnosprawne rodziny z dziećmi wzięli udział w 23 edycji Spartakiady Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie. Podczas tegorocznego święta sportu, tolerancji i integracji w naszym mieście frekwencja dopisała.

— Dla wielu niepełnosprawnych osób z Mrągowa jest to bardzo ważna impreza, która jest wpisana w ich kalendarz. Należy pamiętać, że  spartakiada to ważne wydarzenie o charakterze nie tylko sportowym, ale przede wszystkim  integracyjnym. Do udziału w imprezie, do wspólnej zabawy każdego roku zapraszamy nie tylko osoby niepełnosprawne, ale również pełnosprawnych członków rodzin, rodzeństwo, kolegów — mówi Anna Gromańska, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie.

Podczas wydarzenia osoby niepełnosprawne z Mrągowa zaprezentowały swoje umiejętności nie tylko w konkurencjach sprawnościowych, ale również na scenie małego amfiteatru na pl. Unii Europejskiej. — Impreza cieszy się dużą popularnością zarówno niepełnosprawnych, jak i pełnosprawnych mrągowian. Pogoda dopisuje nam każdego roku. W tej imprezie wszyscy są zwycięzcami. Ryzwalizacja sprawnościowa była przygotowana na 200 osób i tylu zawodników wystartowało  w poszczególnych konkurencjach. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz nagrody — mówi Jolanta Iwanicka, dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Mrągowie.

Integracyjna impreza w naszym mieście odbyła się dzięki ścisłej współpracy czterech instytucji oraz zaangażowaniu ich pracowników — mówi Lech Gołębicki, dyrektor Centrum Kultury i Turystki — CKiT odpowiadało za kwestie koordynacyjno-organizacyjne, merytorycznym przygotowaniem wydarzenia zajęły się placówki działające na rzecz osób niepełnosprawnych w Mrągowie. Bardzo pomocna jest również praca wolontariuszy. Wszystko razem wzięte przynosi dobre efekty, uśmiech i radość uczestniczących w sportowej zabawie dzieci oraz rodziców i opiekunów.

— To już 23 lata. Początkowo Spartakiadę organizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mrągowie. Obecnie koordynatorem wydarzenia jest Centrum Kultury i Turystyki. Współorganizatorami wydarzenia są Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych i Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Imprezę podobnie jak w latach poprzednich dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz z miejskiego budżetu — dodaje Jolanta Kowalczyk, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie.

23. Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych odbyła się w sobotę 1 czerwca na Placu Unii Europejskiej w Mrągowie.

Ewelina Krzywosz

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij