W Marcinkowie, Szestnie i Lembruku powstały siłownie plenerowe i infrastruktura rekreacyjna. Na inwestycje Gmina Mrągowo wydała ponad 136 tys. złotych, z czego blisko 60 tys. zł pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Gmina Mrągowo inwestuje w sport i rekreację swoich mieszkańców. W Marcinkowie, Szestnie i Lembruku powstały siłownie plenerowe i infrastruktura rekreacyjna. Samorząd na ten cel otrzymał pod koniec ubiegłego roku dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Projekt pod nazwą „Budowa ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej w Marcinkowie, Szestnie i Lembruku, gm. Mrągowo” został zrealizowany już w bieżącym roku.

W Marcinkowie wykonawcą inwestycji była firma Akwedukt. Na placu za salą gimnastyczną szkoły podstawowej wybudowano m.in. drewnianą altanę, zamontowano urządzenia siłowni plenerowej, stół do tenisa stołowego, ławki oraz zagospodarowano teren. Koszt tej inwestycji to 77 322,60 zł.

Z kolei w Szestnie i Lembruku wykonawcą inwestycji była firma Apis Sp. z o.o. z Jarosławia. W obu miejscowościach zamontowano urządzenia siłowni plenerowej, które od kilku tygodni już służą mieszkańcom. Koszt obu siłowni to blisko 59 tysięcy złotych.

Całkowity koszt wszystkich inwestycji to 136 177,32 zł, z czego 59 462,00 zł pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Źródło: Gmina Mrągowo, oprac. Ewelina Krzywosz


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij