Do 10 czerwca mrągowscy plastycy i fotograficy mogą zaprezentować swoją twórczość podczas zbiorowej wystawy pod tytułem „Wiatr od Czosu”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Wernisaż prac zaplanowano na 30 czerwca podczas Dni Mrągowa.

Centrum Kultury i Turystyki chce wyciągnąć z ciemnych szuflad prace plastyków i fotografików z ziemi mrągowskiej. I pokazać je szerszej publiczności podczas zbiorowej wystawy pod tytułem „Wiatr od Czosu”.

Piękno otaczającej przyrody, specyfika architektury mrągowskich uliczek i zaułków, a także życie mieszkańców ziemi mrągowskiej przedstawione na płótnie lub zatrzymane w kadrze aparatu. Wystawa poświęcona jest tematyce związanej z Mrągowem i organizowana w ramach Dni Mrągowa.
Warunkiem uczestnictwa w wystawie jest zgłoszenie od 1 do 3 prac wykonanych w przeciągu ostatnich lat, nie prezentowanych wcześniej na innych wystawach i nawiązujących tematycznie do myśli przewodniej ekspozycji. Termin zgłaszania prac upływa 10 czerwca 2019 r. Organizator zastrzega sobie prawo wyboru obrazów i fotografii przeznaczonych do ekspozycji.

Prace fotograficzne należy dostarczyć w formie plików elektronicznych na nośniku pendrive na adres Organizatora. Minimalne parametry plików format jpg – 1984 x 2835 , kolorowe, czarno- białe, lub inne, nadające się do wydruku o minimalnych wymiarach 40 x 60 cm. Do pliku graficznego należy załączyć dokument z opisem: imię i nazwisko, rok powstania, tytuł.  Koszt wydruku zdjęć ponosi Organizator.

Prace plastyczne przygotowane do ekspozycji (oprawione i zaopatrzone w  zaczep umożliwiający powieszenie obrazu) oraz opisane: imię i nazwisko, rok powstania, tytuł, technika wykonania należy dostarczyć na własny koszt na adres Organizatora .Technika i format prac – dowolna.

Wystawa zbiorowa mrągowskich plastyków i fotografików ma integrować i promować środowisko twórców z powiatu mrągowskiego. Otwarcie wystawy odbędzie się 30 (niedziela) 2019 r. o godz. 15.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Organizator wystawy: Centrum Kultury i Turystki, ul. Warszawska 26, 11-700 Mrągowo. Koordynator wystawy: Dorota Kruszewska, tel. 89 743 34 71, e-mail: d.kruszewska@ckit.mragowo.pl

Źródło: CKIT, oprac. Ewelina Krzywosz


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij