W Dzień Dziecka w powiecie mrągowskim organizowane są specjalne wydarzenia dedykowane najmłodszym. Gdzie iść i co zaplanować na najbliższy weekend? Zebraliśmy dla Was informacje o atrakcjach w Mrągowie, Mikołajkach i Pieckach.

Tegoroczny Dzień Dziecka w powiecie mrągowskim można spędzić podczas imprez zorganizowanych przez Domy Kultury, które na ten dzień przygotowały specjalne imprezy dla najmłodszych. Przygotowano m.in. programy artystyczne, zabawy plenerowe, warsztaty, turnieje i gry.

Dzień Dziecka w Mrągowie

W sobotę 1 czerwca do wspólnej zabawy zaprasza CKiT w Mrągowie. Wydarzenia z okazji Dnia Dziecka zaplanowano na placu Unii Europejskiej. Najmłodsi będą mogli obejrzeć występy artystyczne w wykonaniu m.in. Zespołu Szkół Specjalnych, Domu Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji ELF, a także najmłodszych grup Mrągowskiej Sceny Tańca Współczesnego oraz grupy z Młodzieżowego Domu Kultury.

Dodatkowo przewidziano zabawy plenerowe: malowanie buzi, ogromne bańki mydlane i stanowisko straży pożarnej. Wydarzenie uatrakcyjni przygotowana przez Bibliotekę Miejską Parada Postaci Bajkowych z udziałem dzieci z mrągowskich przedszkolaków. Podczas pochodu wybrany zostanie najpiękniejszy strój postaci bajkowej, a zaproszeni goście przeczytają bajki.

Kino Zodiak zaprasza na bajkę „Kraina Cudów 2D” oraz film „Avengers. Koniec Gry 2D”. Szczegóły na stronie Centrum Kultury i Turystyki.

W sobotę atrakcji nie zabraknie także w Miasteczku Mrongoville, w którym godz. 12:00-16:00 zaplanowano na Sportowy Dzień Dziecka.

W sobotę w Mrongoville Family Town odbędzie się Sportowy Dzień Dziecka. Wydarzenie zaplanowano w godz. 12:00 - 16:00. W programie: występ zespołu wokalnego "Sukces", pokaz i warsztaty Freestyle football Dawid Pajor, zabawa z Alicja Jakubiak Zumba, Rowerowe Miasteczko Ruchu Drogowego, pokazy tańca country oraz napadu na bank, tor runmageddon, warsztaty decoupage oraz prezentacja straży, policji oraz sprzętu wojskowego. Dodatkowo na najmłodszych czekać będą bubble fotball, piłkarzyki xxl, gladiatorzy, wielkie bańki mydlane, trampoliny, malowanie buziek czy wielki dmuchany palc zabaw.

Wstęp wolny na wszystkie atrakcje.

Atrakcje dla najmłodszych w Pieckach

Parafialny Zespół Caritas w Pieckach przy współpracy z Radą Sołecką Piecki oraz GOKSiR "Pegaz" zaprasza na Dzień Dziecka - 1 czerwca, w godz. 12:00-17:00. Impreza odbędzie się na placu zabaw obok sklepu Biedronka. W programie: pokaz straży pożarnej, mega duża zjeżdżalnia, euro bungee, zjeżdżalnia "Minionki", ciuchcia "Tomek”, kącik balonikowy, malowanie buziek oraz słodkie łakocie.

Co robić w Dzień Dziecka w Mikołajkach?

W niedzielę 2 czerwca Mikołajki zapraszają na stadion miejski na obchody Dnia Dziecka. Początek imprezy o godzinie 10:00. W programie: rejs statkiem po jeziorze Śniardwy, Turniej Piłki Nożnej roczników 2006 i młodszych, słodki i ciepły poczęstunek oraz gry, zabawy i animacje dla całych rodzin. Wstęp jest wolny.


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij