Już po raz drugi Kuba Kucharski spotka się z mieszkańcami Mrągowa, aby opowiedzieć swoje przeżycia związane z przejściem huraganu „Katrina” nad Nowym Orleanem. Pisarz przyjeżdża do rodzinnego miasta na zaproszenie Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej. Popołudnie z autorem książki „W uścisku Katriny” odbędzie się w najbliższy piątek (31 maja br.). Początek spotkania o godz. 17.00.

Kuba Kucharski promocję swojej książki „W uścisku Katriny” rozpoczął w rodzinnym mieście, Mrągowie. Spotkanie autorskie, które odbyło się w maju ubiegłego roku w Bibliotece Miejskiej, cieszyło się sporym zainteresowaniem. W najbliższy piątek mrągowianin przyjeżdża na zaproszenie Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej.

— Z Kubą Kucharskim organizujemy spotkanie, mam nadzieję, dla tych, którzy nie mieli okazji być na wieczorze w Bibliotece Miejskiej — mówi Anna Wysuwa-Szefler, kierownik Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Mrągowie.

Kuba Kucharski pochodzi z Mrągowa. W ramach programu studenckiego Work & Travel wyjechał do Nowego Orleanu w Stanach Zjednoczonych. W 2005 roku mrągowianin z grupą innych polskich studentów stanął w obliczu śmiertelnego huraganu Katrina. Swoje przeżycia opisał w książce „W uścisku Katriny”. W najbliższy piątek opowie o nich w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Mrągowie.

Nie jest to pierwsze spotkanie autorskie organizowane przez placówkę. Na zaproszenie Biblioteki o swojej twórczości mieszkańcom miasta i okolic opowiadała Hanna Szymborska, Magdalena Markiewicz czy ksiądz Niepodziański.

-Jesteśmy placówką oświatową, związaną z literaturą, tak więc nasze działania są ukierunkowane na promocję czytelnictwa oraz na edukację w każdym obszarze życia, z dużym uwzględnieniem edukacji regionalnej — zajęcia dla dzieci na każdym etapie nauczania, konkursy, warsztaty dla dzieci i dorosłych, tradycje ludowe np. Palinocka, czyli noc świętojańska po mazursku. Promujemy czytelnictwo na różnych festynach szkolnych, rodzinnych — dodaje Anna Wysuwa-Szefler.

Biblioteki działające w naszym mieście to więcej niż tylko wypożyczalnie książek. To placówki kulturalne, które są organizatorem wielu ciekawych inicjatyw. Najbliższa, spotkanie autorskie z Kuba Kucharskim, odbędzie się w piątek 31 maja br. w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Mrągowie.

Ewelina Krzywosz

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij