To dobra wiadomość dla kierowców i mieszkańców Mrągowa. Jak zapowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, z końcem maja ma zakończyć się remont ulicy Przemysłowej. Termin zakończenia tej inwestycji był już trzykrotnie przedłużany. Czy tym razem drogowcy zdążą na czas?

Kierowcy i mieszkańcy mają już dosyć przeciągającej się rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 600 w naszym mieście. Inwestycja, której pierwszy etap swoim zakresem objął ulicę Przemysłową, rozpoczęła się z opóźnieniem, bo w październiku ubiegłego roku, a nie jak wstępnie zakładano w czerwcu. W wyniku różnych, nieprzewidzianych wcześniej okoliczności, termin jej zakończenia przedłużany był już trzy razy, ale jak zapowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, tym razem prace drogowe zbliżają się ku końcowi.

– Umowny termin zakończenia inwestycji to 31 maja i taki jest planowany termin wykonania prac przez firmę Ostrada – poinformował nas Tomasz Pawlikowski z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Według Urzędu Miasta istnieje obawa, że termin realizacji prac może się jeszcze wydłużyć.

– Z naszych obserwacji wynika, że wykonawca wykazuje małe zaangażowanie w realizację robót, co kolejny raz rzutuje na termin zakończenia prac – powiedział nam Paweł Krasowski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Mrągowie. – Ponadto do Urzędu Miejskiego na bieżąco wpływają skargi mieszkańców na znacznie przedłużające się utrudnienia w komunikacji spowodowane robotami na drodze. Poinformowaliśmy już Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, o takim stanie rzeczy i poprosiliśmy o podjęcie pilnych działań mających na celu wyegzekwowanie właściwego postępu dalszych robót w terminie wielokrotnie już przedłużanym.

Również według mieszkańców drogowcy nie mają szans, by wyrobić się z pracami do końca miaja. Na ciągnącą się miesiącami inwestycję narzekają także przedsiębiorcy.

– Remont tego feralnego odcinka drogi ciągnie się miesiącami i na moje oko końca nie widać. Jest to szczególnie uciążliwe dla mieszkańców okolicznych terenów i przedsiębiorców, którzy prowadzą przy tej ulicy interesy. Przejeżdzając tym odcinkiem, nie tylko trzęsie, ale też niemiłosiernie się kurzy. Tempo wykonywania prac jest za wolne, brakuje organizacji i koordynacji – powiedział nam jeden z przedsiębiorców z Mrągowa.

Konieczność przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 600, w skład której wchodzą ulice Lubelska i Przemysłowa w Mrągowie, wynikała ze złego i ciągle pogarszającego się stanu technicznego. O tym, jakie prace obejmuje trwający obecnie etap inwestycji pisaliśmy tu.

– Komfort oraz bezpieczeństwo ruchu kierowców i innych uczestników ruchu zwiększy się dzięki nowej równej nawierzchni drogi, nowym ciągom pieszym, zatokom autobusowym i postojowym, także dzięki przebudowanym, bardziej czytelnym skrzyżowaniom, lepszemu oświetleniu, odwodnieniu i oznakowaniu drogi – dodaje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Odbywające się obecnie prace drogowe to pierwszy etap większej inwestycji. Zakres wszystkich trzech etapów obejmuje rozbudowę prawie 1,5 km ulic Lubelskiej i Przemysłowej. Realizacja pozostałych etapów uzależniona jest od możliwości finansowych województwa i ma być realizowana w kolejnych latach. Całość zadania to prawie 9 mln. zł, w tym dotacja samorządu Mrągowa w kwocie 1 mln zł.

mb

Rozbudowa ulicy Przemysłowej w Mrągowie - fot. Kamil Redyk


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij