Huk wystrzału z broni palnej, zapach broni i sportowa rywalizacja czekać będą na wszystkich, którzy wezmą udział w 23. Zawodach Strzeleckich w Marcinkowie. Imprezę w najbliższą niedzielę (26 maja br.) organizuje Klub Strzelecki Snajper.

Klub Strzelecki Snajper już po raz 23 organizuje Zawody Strzeleckie na strzelnicy w Marcinkowie. W imprezie mogą wziąć udział wszyscy dorośli miłośnicy strzelectwa, zarówno profesjonalni strzelcy, jak i amatorzy stawiający pierwsze kroki w tym sporcie.

– Strzelectwo to przede wszystkim pasja. Celem zawodów jest oczywiście rywalizacja i ciągłe podnoszenie swoich umiejętności, ale nie tylko. Celem jest także zachęcanie — a raczej zapoznawanie młodych ludzi z bronią. Na naszych zawodach regularnie organizujemy konkurencję dla juniorów (do lat 12) – mówi Paweł Jakubowski, instruktor strzelectwa sportowego z Mrągowa.

Zawody strzeleckie w Marcinkowe to możliwość spróbowania swoich sił w tym sporcie. Na osoby dorosłe, które dotychczas nie miały styczności z bronią oraz na mniej doświadczonych sportowców czekać będą instruktorzy. Paweł Jakubowski przyznaje, że z każdą kolejną edycją mieszkańcy powiatu mrągowskiego coraz chętniej biorą udział w zawodach strzeleckich organizowanych przez Klub Strzelecki Snajper, który obecnie liczy ponad stu członków.

– Nasza impreza cieszy się sporym zainteresowaniem, a i wyniki też potrafią czasem zaskoczyć. Tak powinna zaczynać się strzelecka przygoda, bezpiecznie, na strzelnicy, pod okiem doświadczonych instruktorów wówczas zawsze będzie to bezpieczny i przyjemny sport.

Zawody zostaną rozegrane w pięciu konkurencjach. Uczestnicy będą strzelać z karabinu sportowego na 50 m z postawy leżącej, pistoletu sportowego na 25 m, pistolet centralnego zapłonu, pistoletu dynamicznego oraz ze strzelby w torze strzelbowym. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę (26 maja br.) w godz. 10.00-14.00 na strzelnicy w Marcinkowie.

Ewelina Krzywosz


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij