O sprawach związanych z młodzieżą, problemach osób niepełnosprawnych, a także lokalnej władzy rozmawiali mrągowianie z Adamem Bodnarem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Spotkanie odbyło się w środę 22 maja br. w Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnej.

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich spotkał się wczoraj (22 maja) z mieszkańcami Mrągowa. Dyskusję zdominowały sprawy związane z młodzieżą i problemami osób niepełnosprawnych. Nie zabrakło również tematów dotyczących lokalnej władzy.

Podczas spotkania każdy mógł zabrać głos, bo wydarzenie nie miało charakteru wykładu czy przemówienia. Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich przyjechał do Mrągowa, aby wysłuchać lokalną społeczność. Mimo zapowiedzi, że w spotkaniu nie wezmą udziału lokalne władze to w Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnej pojawili się miejscy radni.

Wizyta w Mrągowie odbyła się w ramach cyklu spotkań regionalnych Rzecznika Praw Obywatelskich z obywatelami. To unikalny projekt w ramach, którego po raz pierwszy urzędnik tej rangi (minister konstytucyjny, powoływany przez Sejm za zgodą Senatu) jeździ do ludzi, by usłyszeć co mówią, zrozumieć, i na podstawie ich relacji poprawiać działanie państwa i prawa.

Organizatorem jak i gospodarzem tego wydarzenia było Mrągowskie Forum Młodzieży. Współorganizatorem Fundacja Alternatywnej Edukacji “ALE” i CSK Animator.

Ewelina Krzywosz


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij