MyMragowo.pl to nowa strona internetowa informująca o tym, co dzieje się w mieście. Portal tworzony jest przez mrągowską młodzież. Strona ruszyła 10 maja.

Wojciech Sienkiewicz, Konrad Szostek i Emilia Turek z Mrągowskiego Forum Młodzieży 10 maja uruchomili stronę internetową www.mymragowo.pl. Ich głównym celem jest informowanie młodych ludzi o wydarzeniach organizowanych w mieście.

– W poprzednim roku, gdy Mrągowskie Forum Młodzieży raczkowało, podczas licznych spotkań, dostrzegliśmy problem – wielu ludzi często nie jest doinformowanych o tym, co dzieje się w naszym pięknym mieście, przez co niestety słyszymy opinie, że nic się tu nie dzieje, albo, że dzieje się tylko w wakacje. Niestety takie opinie występowały bardzo często wśród właśnie młodzieży. Zastanawialiśmy się, co można zrobić i wpadliśmy na pomysł — strona, na której będziemy umieszczać informacje o wszystkim, co robimy i co robią inni, w jednym sloganie "Co? Gdzie? Kiedy?" jako motyw przewodni strony – wskazuje Wojciech Sienkiewicz, redaktor naczelny MyMrągowo.

Portal ma przede wszystkim pełnić funkcję kalendarza o imprezach skierowanych do młodzieży lub organizowanych przez młodych ludzi z Mrągowa. Na stronie znajdują się również relacje z wydarzeń.

-Poza kalendarzem istotną funkcję pełni zakładka "Blog", na której będzie można przeczytać w artykułach i zobaczyć w galeriach tematycznych — co się działo. Dbać o aktualizacje będzie właśnie młodzież (szczegóły o naszym teamie w zakładce "O nas" na stronie). Poza nami aktualizować treści na stronie może każdy, kto chce, wystarczy skorzystać z funkcji "Dodaj wydarzenie", w ten sposób uzyskujemy efekt kreowania społeczności przez samą społeczność – dodaje Wojciech Sienkiewicz.

Strona internetowa mymragowo.pl powstała dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Miasto Mrągowo. Młodzi ludzie chcą dalej rozwijać portal i liczą na wsparcie lokalnych przedsiębiorców. Właścicielem strony jest Fundacja Alternatywnej Edukacji "ALE".

Ewelina Krzywosz

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij