Mrągowska policja poszukuje kobiety, która pod pozorem zaproszenia na mszę okradła mieszkankę Mrągowa. Oszustka może podawać się również za opiekę medyczną przysłaną przez lekarza.

Starsza kobieta padła ofiarą oszustów. Uważajcie!

Mrągowscy policjanci poszukują kobiety, która w minioną niedzielę weszła do mieszkania seniorki z Mrągowa pod pozorem zaproszenia na mszę w kościele. W trakcie wizyty oszustka poprosiła o herbatę. Dopiero po jej wyjściu, starsza pani zorientowała się, że została okradziona. Prawdopodobnie stało się to właśnie wtedy, gdy seniorka poszła nieznajomej zaparzyć herbatę.

Tego samego dnia funkcjonariusze otrzymali informację od innej osoby, że po osiedlu Parkowym chodziła kobieta, która podawała się za opiekę medyczną przysłaną przez lekarza. Istnieje obawa, że może to być ta sama oszustka. Obecnie policjanci wykonują wszelkie niezbędne czynności mające na celu ustalenie tożsamości kobiety.

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku w kontaktach z nieznajomymi. Pomysłowość i przebiegłość oszustów, czy złodziei jest nieograniczona. Pod pozorem nieszczęścia, nadzwyczajnej okazji, podając się za krewnych, pracowników społecznych, urzędników lub funkcjonariuszy publicznych, wprowadzają w błąd swoje ofiary, zyskują ich zaufanie, odwracają ich uwagę i okradają. Nie należy wpuszczać nieznajomych do mieszkania.  Policjanci proszę również osoby, które mają w rodzinie seniorów o przekazanie im informacji dotyczących sposobów działania różnego rodzaju złodziei i oszustów.

Źródło: KPP Mrągowo, oprac. Ewelina Krzywosz


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij