Zespół Oświatowo-Sportowy "Baza" w Mrągowie może pochwalić się uzdolnionymi uczniami. Nasi zawodnicy mocno zaakcentowali swój udział w Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego. Jedna z ważniejszych imprez w sezonie odbyła się w Krynicy Morskiej.

W Pucharze Polski Polskiego Związku Żeglarskiego rewelacyjnie pożeglowały Amelia Linowska i Julia Chmiel. Dziewczyny, po wspaniałym finiszu, wywalczyły 3 miejsce w kategorii Open oraz 1 w kat.U17. Tym samym zakwalifikowały się na tegoroczne Mistrzostwa Europy Juniorów klasy 420, które zostaną rozegrane pod koniec lipca w odległej Hiszpanii.

Na podium regat stanęli także Michał Lis i Nadia Kulik. Michał w pięknym stylu wygrał rywalizację w windsurfingowej klasie Techno, zaś Nadia Kulik po słabym pierwszym dniu odrobiła straty i zajęła drugie miejsce.

W klasie L'Equipe załoga Hubert Bałdyga i Julianna Wypych zajęła 6 miejsce, a Malwina Podsiad i Hania Kuliś uplasowały się na 8 miejscu (4 miejsce w kategorii młodzika i 2 miejsce załóg dziewczęcych). Koledzy klubowi Mateusz Buło i Kamil Jankowski uplasowali się na 9 miejscu w kat. U17, a Radek Parzych z Grzegorzem Sitarkiem zajęli 13. pozycję.

Regaty rozegrano na Zalewie Wiślanym w Krynicy Morskiej. Jak podkreślają trenerzy z Mrągowa, warunki były niezwykle trudne. Przez całe zawody dominowała stosunkowo niska temperatura, a przekrój wiatru na poziomie 2-5B. Nie zabrakło także deszczu.

Warto podkreślić, że pięcioro zawodników SMS uzyskało także kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Są to: Michał Lis, Bartosz Ruszczyk, Aleksander Żyłka, Nadia Kulik i Oliwia Chomka.