W Pieckach zakończyły się prace związane z budową pierwszego w naszym powiecie pumptracku. Tor zlokalizowany jest w centrum, w pobliżu tamtejszego urzędu. Jego oficjalne otwarcie planowane jest na czerwiec. Jeszcze w tym roku pumptracku mają doczekać się także mieszkańcy Mrągowa.

Zakończyły się prace związane z budową toru rowerowego w Pieckach. Powstały w centrum miejscowości pumptrack ma zostać oficjalnie otwarty w czerwcu.

W pobliżu urzędu powstał ciąg pieszo- rowerowy o szerokości 2,5 m, a także niewielki plac wypoczynkowy, na którym stanęły elementy małej architektury, takie jak stacjonarne rowerki do ćwiczeń wyposażone w ładowarki USB.

Inwestycja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłaszane przez mieszkańców, głównie młodzież, usłyszeliśmy w Urzędzie Gminy Piecki.

– Uznaliśmy, że ze względów funkcjonalnych, użytkowych, wizualnych najlepszym będzie stworzenie pumptracku, takiego nie ma na terenie powiatu, a pewnie i w całym województwie jest ich niewiele. Odbiór społeczny pokazuje, że pomysł był właściwy. Jest to pierwszy element z szeregu działań o charakterze rekreacyjnym, które zamierzamy wykonać w najbliższych latach na tym obszarze – mówi Hubert Sadownikow, kierownik Referatu Rozwoju Gminy i Zarządzania Kryzysowego.

Szacunkowy koszt inwestycji to 250 tys. zł, z czego blisko 164 tys. zł to dofinansowanie z RPO Warmia i Mazury 2014-2020.

Doskonalić jazdę na rowerze będą mogli także mrągowianie. Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa pumptracku w ramach Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Tor rowerowy ma powstać w pobliżu boiska Orlik przy ulicy Żołnierskiej.

– W tej chwili jesteśmy w trakcie uzyskiwania pozwolenia na przeprowadzenie robót. Dokumenty są złożone w mrągowskim starostwie. Po otrzymaniu pozwolenia odbędzie się procedura rozeznania rynku, w celu wyłonienia wykonawcy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to prace rozpoczną się w sierpniu. Budowa potrwa 2-3 miesiące – mówi Paweł Krasowski, rzecznik Urzędu Miasta Mrągowo.

Zgodnie z wytycznymi tor ma mieć minimalną powierzchnie 280 m2 i szerokość minimum 1,5 m. W pobliżu nitek toru ma być zaprojektowany utwardzony plac z kostki brukowej z ławką, stojakiem na rowery, tablicą regulaminową i koszem na śmieci. Szacunkowy koszt wykonania pumptracku to 100 tys. zł brutto.

Marlena Bieleninik


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij