Strażacy z Mrągowa zaprezentowali działania ratownicze, z którymi zmagają się podczas służby, zorganizowali wystawę wozów bojowych i sprzętu strażackiego, a także zawody na największego twardziela w OSP. Pierwszy w historii miasta Rodzinny Piknik Strażacki przyciągnął na plac przy komendzie tłumy mieszkańców. Zobaczcie fotorelację z sobotniego wydarzenia.

To była pierwsza, ale bardzo udana edycja Rodzinnego Pikniku Strażackiego w naszym mieście. Organizatorzy na frekwencję nie mogli narzekać. W sobotę przez plac przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie przewinęły się tłumy mieszkańców, którzy całymi rodzinami oglądali pokazy działań ratowniczych i rywalizację jednostek OSP na pożarniczym torze przeszkód.

Na najmłodszych czekał specjalny namiot, w którym prócz malowania buzi i zabaw plastycznych, dzieci wczuwały się w rolę prawdziwych strażaków. Swoich sił w namiocie symulującym warunki panujące podczas pożaru spróbowali natomiast Ci nieco starsi. Wszytkich uczestników pikniku częstowano strażacką kuchnią, a największą popularnością czeszyła się wystawa samochodów bojowych oraz łodzi prezentowanych nie tylko przez mrągowskich strażaków, ale również przez jednostki OSP z powiatu mrągowskiego. Można było przekonać, jak taki wóz wygląda od środka i usłyszeć o wyposażeniu, którego strażacy używają na co dzień.

I Rodzinny Piknik Strażacki w Mrągowie - fot. Marlena Bieleninik

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij