Na najbliższe pół roku do więzienia trafi 27-latek, który w środę został zatrzymany przez policję po tym, jak awanturował się z rodziną. Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez mrągowski sąd.

W środę tuż po godzinie 16:00 mrągowski dyżurny policji został powiadomiony o awanturze domowej na terenie gminy Piecki. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 27-letni mężczyzna wszczął kłótnię z członkami rodziny i zachowywał się wobec nich agresywnie. Jak podczas każdej interwencji, policjanci wylegitymowali mężczyznę, który spowodował awanturę, a jego dane sprawdzili w policyjnych systemach. Wtedy właśnie okazało się, że 27-latek był poszukiwany przez mrągowski sąd.

– Funkcjonariusze przystępują do ustalania tożsamości zazwyczaj w celu zapobiegania, rozpoznania, a także ujawniania sprawców wykroczeń, przestępstw, czy osób poszukiwanych. Z policyjnej praktyki wynika, że legitymowanie coraz częściej prowadzi do zatrzymań – mówi Dorota Kulig, rzecznik prasowy mrągowskiej komendy policji.

Policjanci zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie, skąd trafił do więziennej celi. Za przestępstwo, jakie wcześniej popełnił, spędzi w niej najbliższe 6 miesięcy.

Źródło: KPP Mrągowo, oprac. red.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij