Grupa mieszkańców Mrągowa w najbliższą sobotę (18 maja br.) w samo południe w centrum miasta będzie zachęcać mrągowian do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Impulsem do zorganizowania lokalnej inicjatywy jest mała frekwencja w wyborach do europarlamentu. – Nasze społeczeństwo wciąż nie jest świadome, jaki ma wpływ na kształt naszego kraju. Nie wierzą w siłę swego głosu wrzuconego do urny wyborczej. […] W ciągu 15 lat wygląd naszych miast, miasteczek, wsi, dróg widać gołym okiem. Są rzeczy, których ludzie nie dostrzegają. Chociaż na co dzień korzystają z dobrodziejstw dotacji z UE, nie zdają sobie z tego sprawy […] – poinformowała nas Teresa Wilkaniec, organizatorka wydarzenia.

Podczas zgromadzenia publicznego będą rozdawane ulotki informacyjne o korzyściach płynących z przynależności do Unii Europejskiej. – Będziemy też namawiać do pójścia do urn wyborczych, bo to od nas zależy, kto będzie nas reprezentował w UE i dbał o pozyskiwanie funduszy i o interesy naszego kraju. Najbardziej zależy nam na tej grupie, która zupełnie nie interesuje się sytuacją gospodarczą i polityczną w kraju i nie chodzi na wybory […] – dodaje Wilkaniec.

Zgromadzenie publiczne na Skwerze Jana Pawła II, którego celem jest zachęcenie mrągowian do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, odbędzie się w najbliższą sobotę (18 maja br.). Wydarzenie rozpocznie się w samo południe i potrwa trzy godziny.

Przypominamy, że wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce zarządzone są na niedzielę 26 maja br.

Ewelina Krzywosz

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij