Patrycja Pieszko, Kornelia Kordek i Hubert Gałka zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej i Patriotycznej organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Mrągowie.

W recytatorskich zmaganiach wzięło udział 23 uczestników, którzy zdaniem Urszuli Śnietka, koordynatorki wydarzenia, zaprezentowali twórczość ciekawych poetów. – W tegorocznej, trzeciej edycji wydarzenia usłyszeliśmy interesujące interpretacje poezji Geppert, Baczyńskiego, Szymborskiej, Kofty, Twardowskiego, Bełzy, Snopek-Stefaniak czy Kołodziej.

Konkursy recytatorskie to trudna forma teatru jednego aktora. Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem i dojrzałością recytatorską. – Zwróciłem uwagę na dobór tekstów i warsztat tych młodych ludzi i dzieci. Większość wykazała się świetnym wyczuciem i zrozumieniem treści recytowanych wierszy. Drobne wpadki nie dotyczyły znajomości tekstu, bo ta była wręcz perfekcyjna, ale spraw technicznych typu 'kiwaczek' czy tzw. zaśpiew w recytacji. Trochę dały się we znaki również drobne braki w kwestii dykcji i hiperpoprawności mowy – ocenił przewodniczący jury Paweł Kisiel, reżyser, aktor, instruktor teatralny, konferansjer, twórca uznanych widowisk filmowo-scenicznych, a także współorganizator wielu wydarzeń artystycznych i kulturalnych.

Motywem przewodnim powiatowego konkursu recytatorskiego była religia i patriotyzm. – Jestem zdania, że młodzi ludzie powinni kształtować w sobie przede wszystkim wrażliwość na poezję i jeśli patriotyzm czy religia pomaga im ją wydobywać i kształtować jeszcze bardziej to zawsze będę przychylny takim konkursom i inicjatywom. Otwartość i wrażliwość bierze się z dobra w sercu, a nie ze światopoglądu i przynależności – dodał Paweł Kisiel.

Uczestników konkursu oceniało trzyosobowe jury: Paweł Kisiel (Fundacja Alternatywnej Edukacji "ALE"), Agata Goszczyńska (Młodzieżowy Dom Kultury) i Agnieszka Piątkowska (Biblioteka Miejska w Mrągowie).

Laureaci konkursu:

Kategoria I – klasy I-III
I miejsce: Patrycja Pieszko
II miejsce: Magdalena Sakowicz
III miejsce: Jakub Chrostowski
Wyróżnienie: Amelia Kordek

Kategoria II – klasy IV-VI
I miejsce: Kornelia Kordek
II miejsce: Weronika Szewczak
III miejsce: Maja Dąbkowska
Wyróżnienie: Aleksander Olszewski

Kategoria III – klasy VII, VIII i Gimnazjum
I miejsce: Hubert Gałka
II miejsce: Julia Górecka
III miejsce: Piotr Madej
Wyróżnienie: Hanna Siwicka

Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej i Patriotycznej odbył się w środę 15 maja w sali Orbita Centrum Kultury i Turystyki. Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Miejska im. Wacława Gołowicza w Mrągowie.

Ewelina Krzywosz


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij