Bibliotekarki z Mrągowa postanowiły zorganizować lokalny plebiscyt czytelniczy. Z końcem lutego ruszyły z akcją „Mrągowa czyta”, w której zachęcały mieszkańców do dzielenia się swoją listą ukochanych książek i zdjęciami prezentującymi ich podczas czytania. Jak się okazało moli książkowych w powiecie nam nie brakuje. Już jutro odbędzie się finał akcji zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną z Mrągowa.

Akcja „Mrągowo czyta”, zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Mrągowie, ruszyła pod koniec lutego. Jej organizatorki postanowiły stworzyć ranking ulubionych książek mieszkańców miasta i powiatu mrągowskiego. Do wspólnej zabawy szybko włączyli się lokalni miłośnicy książek, którzy zaczęli podsyłać zdjęcia, na których pokazani są podczas czytania wraz z listą ukochanych pozycji wydawniczych.

Na facebookowym profilu Biblioteki Pedagogicznej opublikowano blisko 30 fotografii z hasłem #Mragowoczyta i stworzono niepowtarzalną listę ukochanych autorów i książek, które według mągowian trzeba przeczytać.

– Chciałyśmy obalić mit, że w dzisiejszych czasach ludzie nie czytają książek i stworzyć ranking ulubionych książek oraz wystawę zdjęć uczestników z książką w roli głównej. Dzięki akcji będziemy mogły także przedstawić mieszkańcom rodzimych pisarzy i poetów – mówi organizatorka akcji Anna Wysuwa-Szefler z Biblioteki Pedagogicznej w Mrągowie.

Zwieńczeniem akcji będzie koncert poezji śpiewanej połączony z otwarciem wystawy prezentującej wydawnictwa, pisarzy, działaczy i poetów z terenu naszego powiatu oraz zdjęcia nadesłane przez uczestników akcji. Wystąpią: Ewa i Hanna Szałachowskie. Podczas spotkania uczestnicy poznają stworzony ranking ulubionych książek, a spośród zebranych rozlosowanych zostanie kilkanaście książek rodzimych twórców.

Podsumowanie akcji „Mrągowo czyta” już jutro. Początek o godzinie 17:00. Polecamy!

Marlena Bieleninik


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij