Lekcja historii i tolerancji. Opowieść o geniuszu mimo ograniczeń i przeciwności losu z wojnami w tle. Spektakl „Petit Pierre” w wykonaniu Olsztyńskiego Teatru Lalek w piątek 24 maja o godz. 18.00 na scenie Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Historia genialnego konstruktora, który przez całe życie budował zmechanizowane wesołe miasteczko, w którym są zwierząta, ludzie i pojazdy – to propozycja Centrum Kultury i Turystyki na ciekawe spędzenie Dnia Mamy lub Dnia Dziecka.

– Spektakl „Petit Pierre” jest o osobie wyjątkowej, która mimo dotknięcia chorobą, okazała się geniuszem. Jest to sztuka dla całych rodzin, stąd takie połączenie. Polecany dla widzów od 9 lat. Wspólne wyjście do Teatru, na spektakl, który pobudza refleksję zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, może być ciekawą alternatywą na spędzenie Dnia Mamy czy Dnia Dziecka, albo obu świąt jednocześnie – wyjaśnia Marta Szymborska, kierownik Działu Organizacji Imprez w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Spektakl „Petit Pierre” to historia z życia wzięta. Sztuka opowiada losy Pierre'a Avezarda, który mimo ograniczeń, jakie nałożyła na niego choroba (zespół Treachera Collinsa) został genialnym konstruktorem. Jego dzieło tzw. 'Karuzela Piotrusia' znajduje się do dziś w La Fabuloserie Dicy w l'Yonne we Francji.

Sztukę francuskiej dramatopisarki Suzanne Lebeau „Petit Pierre” w wykonaniu Olsztyńskiego Teatru Lalek można zobaczyć w piątek 24 maja o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Turystyki.

Bilety w cenie 15 zł /10 zł-ulgowy (uczniowie, studenci, z kartą MRTP lub MKS) można nabyć w recepcji CKiT w Mrągowie lub w Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej oraz za pomocą systemu ekobilet.

Ewelina Krzywosz


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij