Od 1 maja Urząd Miejski w Mrągowie funkcjonuje bez najważniejszego urzędnika. Dotychczasowa sekretarz została kierownikiem jednego z miejskich referatów. Jej obowiązki przejął drugi zastępca burmistrza Mrągowa.

Beata Klimek, która dotychczas pełniła funkcję sekretarza miasta została kierownikiem Referatu Edukacji Kultury, Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej. Obowiązki jednej z najważniejszych osób w magistracie zostały rozdzielone między innych urzędników.

– Zgodnie z decyzją burmistrza Stanisława Bułajewskiego, pod nieobecność sekretarza jego zadania wykonują Krystian Korzycki, drugi zastępca burmistrza Mrągowa oraz pracownicy referatu organizacyjno-prawnego – tłumaczy Paweł Krasowski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Mrągowie.

Każdy samorząd musi mieć sekretarza i wynika to wprost z ustawy o pracownikach samorządowych. Do zadań tego urzędnika należy nadzorowanie i koordynowanie działań jednostki organizacyjnej samorządu. Długotrwała nieobecność osoby pełniącej tę funkcję może poważnie utrudniać funkcjonowanie gminy.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie zostanie ogłoszony konkurs na sekretarza miasta, ale przepisy nakładają obowiązek przeprowadzenia naboru kandydatów nie później niż w ciągu 3 miesięcy od zwolnienia stanowiska.

Ewelina Krzywosz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Qwerty 2019-05-16 20:22
To pisala ta plotkara z informacji it co z drugą plotkarą z mikolajek zrobili fantastyczną kampanię Waldemarowi. Hahahahaha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja 2019-05-16 21:42
Czy to były starosta? Nieładnie, nieładnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# e84 2019-05-16 11:42
gdzie jest przeprowadzony audyt w um przez tzw . dr prawa .czekamy ,rozliczymy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# e84 2019-05-16 11:33
pokory dla wszystkich, jaki dr. prawa wszyscy wiemy .oby takich nie bylo to jeszcze nie katastrofa zsl psl ,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mania 2019-05-16 08:46
Władzy coraz więcej,autobusy miejskie to złom ,który wozi powietrze czy na wąskich uliczkach miasteczka są niezbędne?polic zcie pasażerów na każdej linii i zróbcie coś z tym!nie może być tak że takie,, trumny,, rozwalają w posadach trzeszczące budynki,na głównych uliczkach,do reszty rujnują nawierzchnie drogi i podziemnej infrastruktury. na wybojach zawieszenie trze po bruku.wladzo jeśli rządzisz,to spowoduj coś,aby żyło się lepiej mieszkańcom śródmieścia!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mieszkanka 2019-05-18 23:20
MANIA....moze Ty nie korzystasz z komunikacji miejskiej,prawd a???Wiec nie wiesz o czy mowisz.Wiec nie mow.Komunikacja jest potrzebna,sama z niej korzystam kilka razy dziennie.Tabor i owszem,nie najlepszy,ale coz,moze kiedys sie to zmieni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# minimum 2019-05-15 22:48
Ja nie wymagam wiele, ale naprawdę - miejcie litość wobec swoich czytelników i jak już puszczacie taki tekst to niech on będzie chociaż poprawn ie napisany a nie ściek artykuł typu natemat czy inne pudelki.

Błąd już w pierwszym zdaniu w leadzie - najważniejszego urzędnik to burmistrz.
Następnie zaprzeczenie i pani exsekretarz została zdegradowana do jednej z najważniejszych . Kolejno pejoratywne określenie typu "tłumaczy rzecznik" brzmiące jakby się tłumaczył, kręcił i mącił.

Następnie bajania pani redaktor bez podania konkretnej argumentacji, po prostu rzucone w ciemno, że może poważnie utrudnić działanie całego urzędu. Ola boga, pewnie cały urząd będzie sparaliżowany.

I na koniec hit. Nie wiadomo kiedy nowy sekretarz, ale jednak wiadomo bo w ciągu 3 miesięcy. Bardzo ciekawy przewód logiczny musiał postać w mózgu piszącego, taki troche kot schrodnigera jednocześnie martwy i żywy.

Z ciekawości sprawdziłem panią Ewelinę, która popełniła ten artykuł. Ja wiem, że etyka dziennikarska to mit i legenda, ale osoba która ma w jednym z profilowych na facebooku "popieram Walda Cybula" nie jest chyba najlepszym recenzentem jego politycznego konkurenta. Abstra[cenzura] ąc od warsztatu, mogłaby z racji zawodu chociaż stwarzać pozory.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# No no no Panie B 2019-05-17 18:47
Panie Burmistrzu, pewnych rzeczy nie wypada np. udzielania się anonimowo na forum. Mrągowo to małe miasto i wieści szybko się niosą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# krytyk 2019-05-16 15:16
Cytuję minimum:
Ja nie wymagam wiele, ale naprawdę - miejcie litość...


Oj Krystian... toś się zdenerwował, co?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Dno 2019-05-16 11:23
Ten portal po odejsciu piercewicza i krasoskiego to dno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 12345 2019-05-18 07:40
Proponuję pougniatac pizzę u rodziców to ci nerwy przejdą błędny kowboju z zalotnym loczkiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gosc 2019-05-15 08:45
Dominik TRnowski startuj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JUZEW STALIN-ieć 2019-05-15 10:50
CO TO Z JEDEN DOMINIK TEN.
SKORO GO ZGŁASZASZ OPISZ GOŚCIU, GOŚCIA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# TY CHYBA NIE NASZ? 2019-05-16 15:58
NIE ZNASZ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij