Budextan Oficerska

Strażacy z Mrągowa organizują, pierwszą w historii miasta, plenerową imprezę dla całych rodzin. W najbliższą sobotę przy komendzie odbędzie się Rodzinny Piknik Strażacki. W programie prezentacja działań ratowniczych, wystawy sprzętu strażackiego, a do tego mnóstwo zabawy i nauki.

W sobotę, 18 maja przy mrągowskiej komendzie straży pożarnej odbędzie się Rodzinny Piknik Strażacki. Będzie to pierwsza tego typu inicjatywa w naszym mieście. Strażacy zapraszają mieszkańców do wspólnej zabawy. W programie przewidziano liczne atrakcje zarówno dla małych, jak i dużych.

Tego dnia strażacy pokażą zadania, z którymi zmagają się każdego dnia podczas służby. Będą urządzeniami hydraulicznymi ciąć wrak i pokażą, jak przebiega akcja gaszenia oleju kuchennego. Podczas zainscenizowanego pożaru poleje się więc woda. Dodatkowo, przy asyście strażaków będzie można użyć nożyc hydraulicznych i wziąć do ręki sprzęt ratowniczy, by chociażby przekonać się na własnej skórze o ich wadze.

Na miejscu ustawione zostaną samochody bojowe. Będzie można się więc przekonać, jak taki wóz wygląda od środka. Nie zabraknie także łodzi ratunkowych. Ratownicy opowiedzą o wyposażeniu, którego używają na co dzień.

Podczas pikniku w namiocie symulującym warunki panujące podczas pożaru wewnątrz budynku, mieszkańcy będą mogli ubrać aparat oddechowy i poczuć się jak prawdziwi strażacy. Dodatkowo, będzie można zwiedzić siedzibę mrągowskich strażaków.  W ramach otwartych drzwi udostępnione do zwiedzania zostaną posesja oraz budynek, w którym strażacy pracują, szkolą się i ćwiczą.

Zorganizowane zostaną również zawody na największego twardziela w OSP, podczas których strażacy ochotnicy spróbują swoich sił na specjalnym torze przeszkód.

Podczas pikniku będzie można nie tylko zobaczyć strażacką służbę od przysłowiowej kuchni, ale także spróbować strażackich specjałów kulinarnych przygotowanych przez nich samych.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij