Przed nami Noc Muzeów. Akcja bezpłatnego zwiedzania ciekawych historycznie obiektów odbędzie się już w najbliższą sobotę. Na zwiedzających otworzą się placówki muzealne w całej Polsce, w tym także te z powiatu mrągowskiego. Sprawdźcie, co będzie można zobaczyć podczas nocnych wojaży!

Nocne zwiedzanie, jak co roku, organizuje mrągowski oddział Muzeum Warmii i Mazur. W programie tegorocznej edycji zaplanowano plenerowe przedstawienie teatralne "Spotkanie z Mathilde" oraz zwiedzanie muzealnych wystaw.

Drzwi mrągowskiego muzeum będą otwarte od godziny 21:00, a zwiedzanie potrwa do północy.

Na nocne wojaże zaprasza także Muzeum Sprzętu Wojskowego, w którym z pewnością panować będzie mało oficjalna atmosfera. Sobotnie zwiedzanie będzie okazją, by usiąść przy ognisku, porozmawiać z pracownikami muzeum, podpytać o historię eksponatów i poznać związane z nimi ciekawostki.

Odwiedzający Mrągowskie Muzeum Sprzętu Wojskowego zobaczą specjalną wystawę pojazdów milicyjnych i policyjnych. Zwiedzanie zaplanowano w godzinach 20:00-24:00.

Swoje drzwi w Noc Muzeów otworzy także Muzeum im. Walentyny Dermackiej w Pieckach. Na miłośników kultury czekać będzie nie tylko podziwianie zgromadzonych zbiorów. Na ten dzień Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji "Pegaz" w Pieckach zaplanował atrakcje, które sprawdzą się zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. W programie znalazły się zajęcia z Terra Desolata pt. "Perun czy Piorun" o słowiańskim bóstwie gromowładnym. Fundacja przybliży nam zagadnienia dotyczące technik archeologicznych, zademonstrują wyładowania elektryczne na przykładzie kuli plazmowej oraz zaprezentują pokaz wykopalisk archeologicznych. Dodatkowo, Mobilne Planetarium zaprosi uczestników na słuchowisko o lunarycznych wierzeniach ludowych, a Dawid Bijaczewski zorganizuje pokaz umiejętności robotów złożonych z klocków lego.

Muzeum w Pieckach zaprasza w godzinach 18:00- 21:00.

Noc Muzeów to wyjątkowy czas, kiedy obiekty muzealne otwierają się zupełnie za darmo przed odwiedzającymi. Z oferty będzie można skorzystać w najbliższą sobotę w Mrągowie i Pieckach. Polecamy!

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij